Α2 Εθνική: Εντός έδρας ήττα του Κοροίβου από το Ψυχικό-Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Ημερομηνία: 02-11-2019 | Συντάκτης:

Ο Κόροιβος, χωρίς τον τραυματία Ματαλών υπέστη την πρώτη εντός έδρας ήττα του στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής, με 77-86 από το φορμαρισμένο Ψυχικό (τρίτη σερί νίκη), για την 5η αγωνιστική της Α2 Εθνικής. Μια ήττα στο ντεμπούτο του Νίκου Καραγιάννη στον πάγκο της ομάδας.

Οι κυανόλευκοι μετά από ένα ισορροπημένο α΄ ημίχρονο (41-43), πλήρωσαν το κακό γ΄ δεκάλεπτο, όπου έμειναν 4 λεπτά χωρίς πόντο και το Ψυχικό με σερί 18-0 (!) πήρε προβάδισμα 17 πόντων στο 28΄, που ήταν αδύνατο να καλυφθεί στη συνέχεια. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Κόροιβος μείωσε μέχρι τους 9 πόντους, 77-86, στο τελευταίο λεπτό, που ήταν και το τελικό σκορ.

Τα δεκάλεπτα: 22-18, 41-43, 56-69, 77-86.

Κόροιβος (Καραγιάννης): Μάινς 12 (3), Ρουτκάουσκας 18, Δημητρακόπουλος 3 (1), Χρυσόπουλος 11 (3), Χατζηδάκης 2, Σιγκούνας 19 (4), Κάτζος, Αθανασούλας 6 (1), Μπεκρής, Τάταρης 6 (1).

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Γκαβασιάδης 9, Παπανικολάου 22 (4), Μάντζαρης 23 (2), Μιλεντίγεβιτς 10 (2), Θεοδώρου 3 (1), Μαστόρος 8, Τσουργιάννης 2, Φρέιτας 9 (2).

Ολυμπιακός Β΄ 3-1 1

* Εκκρεμούν οι αγώνες Διαγόρας Δρ. – Χαρ. Τρικούπης, Ελευθερούπολη- Οίαξ Ναυπλίου, Καρδίτσα- Δάφνη Δαφνίου (6/11), Δάφνη Δαφνίου – Ανατόλια, Τρίτων – Καρδίτσα, Χαρ. Τρικούπης – Αγρίνιο, Αμύντας – Ελευθερούπολη (20/11) και Οίαξ-Ολυμπιακός Β΄ (4/12). Ο Ολυμπιακός έχει ξεκινήσει με -6 βαθμούς.