Α2 ΕΣΚΑΗ: Έκτη σερί νίκη για Σ.Ε.Φ.Α.-Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Ημερομηνία: 21-11-2018 | Συντάκτης:

Το Σ.Ε.Φ.Α. πέτυχε την έκτη σερί νίκη του στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΗ. Επικράτησε 62-51 της Κρήνης στο «Αέθλειον» και παρέμεινε στην 3η θέση της βαθμολογίας. Η ομάδα του Σάκη Κουκουζέλη, πήρε διψήφια διαφορά στο α΄ δεκάλεπτο και στο ημίχρονο ήταν μπροστά με 9 πόντους. Στο β΄ μέρος, η Κρήνη άρχισε να ροκανίζει τη διαφορά και στο 34΄ μείωσε στο καλάθι. Από κει και πέρα όμως, οι κιτρινόμαυροι έπαιξαν καλή άμυνα και με σωστές επιλογές στην επίθεση έφτασαν σχετικά άνετα στη νίκη με 11 πόντους διαφορά.

Τα δεκάλεπτα: 22-10, 37-28, 46-42, 62-51.

Σ.Ε.Φ.Α.: Κορακιανίτης 19 (4), Τσακουμάκος, Αρβανίτης 2, Αγραπίδης, Δρακόπουλος, Καμίλης, Μάρκου 8, Τσιρώνης 11 (1), Κουρής 10, Τόγιας 12 (1).

Κρήνη: Στεφανίδης, Μιαούλης 2, Αναστασόπουλος, Κοντογέωργας 2, Στούμπανος 4, Μωραγεμος, Ι.Κ. Μπιλιάνης 5 (1), Ι. Μπιλιάνης 11, Μανωλόπουλος 5 (1), Γεωργακόπουλος 2, Λιασσας 10, Λαμπρόπουλος 10.

Πανωλενειακός-Αχαιός ’47 58-54

Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας –Ν.Ε.Π. 85-32

Σ.Ε.Φ.Α.-Κρήνη ΄97 62-51

Α.Ε .Προαστείου-Παναχαϊκός 67-97

Δύμη – Φαέθων Αντιρρίου 61-55