Α2 ΕΣΚΑΗ: 20 στα 20 ο Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας, πάει για αήττητο πρωτάθλημα!

Ημερομηνία: 06-03-2019 | Συντάκτης:

Ασταμάτητος ο Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας, νίκησε 70-83 τη Ν.Ε.Π. στην Πάτρα, αυτή ήταν η 20η σερί νίκη και δεν χάνει την απευθείας άνοδο στην Α1 ΕΣΚΑΗ.

Με μια εμφάνιση με μέταλλο πρωταθλητή έσφιξε την άμυνα στο β΄ μέρος αφού στην επίθεση ήταν πολύ καλός σε όλο το παιχνίδι και καθάρισε τον αγώνα.

Απομένουν 6 αγωνιστικές και όλοι στην ομάδα θέλουν να κρατήσουν το αήττητο κάτι που θα μείνει στην ιστορία της ΕΣΚΑΗ για πολλά χρόνια .

Με 21-23 τελείωσε το α΄ δεκάλεπτο και 41-43 το ημίχρονο. Στο 30´ το σκορ ήταν 62-63 για να πάμε στο τελευταίο δεκάλεπτο όπου οι παίκτες της Αμαλιάδας δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στη Ν.Ε.Π. και καθάρισαν γρήγορα το παιχνίδι με ένα επιμέρους 8-20, κάνοντας το τελικό 70-83.

Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας (Κιούφης): Παπαγιάννης 7(1), Θεοδωρόπουλος 4(1), Καλλιώρας, Κιούφης 24(3), Δασκαλόπουλος, Αντωνόπουλος 6, Μαντούβαλος 2, Πικιος 22(1), Αγραπιδάκης, Λυμπέρης 18(1), Αρβανιτάκης.