A1 ΕΣΚΑΗ: Διπλό παραμονής ο Ολυμπιονίκης στη Ζάκυνθο

Ημερομηνία: 22-04-2018 | Συντάκτης:

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”58253″ img_size=”full”][vc_column_text]Ο Ολυμπιονίκης πέρασε νικηφόρα από τη Ζάκυνθο με 76-58 και πλέον είναι αγκαλιά με την παραμονή στην Α1 ΕΣΚΑΗ κι ενώ απομένουν δύο αγωνιστικές για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Γιώργου Λεβεντούρη ήταν εντυπωσιακή στο β΄ ημίχρονο και κυρίως στο τελευταίο δεκάλεπτο. Το -3 του α΄ ημιχρόνου έγινε +2 στο 30΄ και στο δ΄ δεκάλεπτο με γρανιτένια άμυνα και πλουραλισμό στην επίθεση έφτασε σε διψήφια διαφορά και σε μια άνετη, εν τέλει, νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 13-14, 31-28, 47-49, 58-76.

Ζάκυνθος: Δ. Θεοδωρίτσης 19 (3), Πανάς, Πέττας, Λούτας, Μουζάκης 2, Σουρμπής, Καψαμπέλης 3 (1), Κ. Μάργαρης 8, Ν. Μάργαρης 3 (1) Μπονίκος 20 (1), Β. Θεοδωρίτσης 3 (1), Βαρβαρίγος.

Ολυμπιονίκης: Μπουγάς, Γεωργιόπουλος, Βασιλειάδης 11 (2), Λαμπρόπουλος 9(1), Κόλλιας 9 (1), Σακελλαρίου 7, Σαλάι 16 (1), Στούκας, Ζωγόπουλος 12 (3), Θεοδωρόπουλος 8 (2), Κριτσέλης 4.

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο αυριανό φύλο της Πρωινής.