Α1 PLAYSPORTS: Πέρασε από την Σπιάντζα ο Αστέρας, νίκη και το Βαρθολομιό, ισοπαλία στα Λεχαινά

Ημερομηνία: 26-11-2022 | Συντάκτης:

Για την 6η αγωνιστική της Α1 PLAYSPORTS, o Αστέρας  νίκησε την Θύελλα στο Ενωσιακό με 1-3. Το σκορ άνοιξε στο 25΄ ο Βασιλικόπουλος με κοντινό σουτ και το 0-2 έκανε στο 73΄ ο Ρούνης με σουτ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή. Η Θύελλα μείωσε στο 82΄ με εύστοχο πέναλτι του Δημόπουλου, σε χέρι του Χατζηγιάννη.  Το τελικό 1-3 έγραψε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κολτσίδας με σουτ μέσα από την περιοχή.

Ο Ηλειακός Βαρθολομιού με κεφαλιά-γκολ του Δουλαβέρη στο 75΄ έκαμψε την αντίσταση της Ολυμπιάδας Γουμέρου.

Στα Λεχαινά, Ηλειακός και Δόξα αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1. Το 1-0 έκανε ο Τσαντίλης στο 64΄ από μπαλιά του Κουτσογιαννόπουλου και η Δόξα ισοφάρισε στο 78΄ με τον Κούντουρα από πάσα του Κυριαζόπουλου.

*Αναλυτικά ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Δευτέρα.