Α1 PLAYSPORTS: Νίκες για Βάρδα, Αστέρα, Σαβάλια, Τραγανό και Αλφειό- Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 26-03-2023 | Συντάκτης:

Για την 25η αγωνιστική της Α1 Κατηγορίας ο ΠΑΟ Βάρδας πέτυχε την 22η νίκη του στο πρωτάθλημα, με το ευρύ 6-0 επί του Α.Ο. Ξενοφών στο «Γρ. Καλάκος». Το σκορ ημιχρόνου ήταν 2-0 με γκολ του Λαθύρη στο 13΄ και 35΄. Στο β΄ μέρος οι «ταύροι» σκόραραν άλλες τέσσερις φορές από το 70΄ και μετά με τους Παπασπηλιόπουλο, Μηλαδόπουλο, Μικελάτο και Κ. Στεργιόπουλο.

Ο Αστέρας με γκολ του Μπατζακόπουλου στο 87΄ νίκησε 1-0 τον Πέλοπα στο Ενωσιακό.

Ο Ολυμπιακός Σαβαλίων έκαμψε τη αντίσταση της ελλιπούς Θύελλας με σκορ 3-1. Οι Πυργιώτες άνοιξαν το σκορ στο 47΄ με τον Αγκόλι και ο Ολυμπιακός απάντησε στο επόμενο λεπτό με τον Λιούρη, στο 70΄ με τον Μπουγονικολό και στο 88΄ με τον Χατζηνικολάου.

Η Νίκη Τραγανού συνέχισε την προέλασή της (11 ματς αήττητη) κερδίζοντας και τον Λ. Αστέρα με 2-0. Στο 22΄ ο Τσάκος άνοιξε το σκορ και στο 64΄ ο Κούντουρας διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Τέλος, στο Επιτάλιο ο Αλφειός νίκησε 2-0 τον Ηλειακό Λεχαινών. Στο 20΄ ο Πεσκελίδης με εύστοχο χτύπημα πεναλτι έκανε το 1-0 και στο 87΄ ο Βαγγόπουλος έγραψε το τελικό 2-0.

*Αναλυτικά ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Δευτέρα.