A1 PLAYSPORTS: Ευρείς νίκες από Βάρδα, Αστέρα, Σκουροχώρι-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 11-12-2022 | Συντάκτης:

Η 8η αγωνιστική ολοκληρώθηκε με τρία ματς την Κυριακή και σε αυτά ΠΑΟΒ, Αστέρας και Σκουροχώρι πέτυχαν ευρείες νίκες κόντρα σε Σαβάλια, Δόξα και Γούμερο αντίστοιχα.

Ο ΠΑΟΒ με χατ-τρικ του Λαθύρη και ένα γκολ του Κοντάνα στο 90΄ νίκησε 4-1 τον Ολυμπιακό Σαβαλίων. Το σκορ ημιχρόνου ήταν 2-1 με τον Λαθύρη να σκοράρει στο 20΄ και στο 35΄ και τον Μπουγονικολό να μειώνει σε 2-1 στο 45΄. Στο 70΄ ο Ολυμπιακός έμεινε με δέκα παίκτες λόγω σωστής δεύτερης κίτρινης-κόκκινης στον Μπουγονικολό και στο 85΄ και 90΄ Λαθύρης και Κοντάνας διαμόρφωσαν το τελικό 4-1.

Στην Αμαλιάδα ο Αστέρας ήταν καταιγιστικός στο β΄ ημίχρονο, όπου πέτυχε 5 γκολ, και νίκησε 6-0 την Δόξα Ν. Μανωλάδας. Οι «βυσσινί» προηγήθηκαν στο 35΄ με τον Μπατζακόπουλο και στο β΄ ημίχρονο σκόραραν οι Σκοζάι, Τζανέτος, Μπουρούκης, Κολτσίδας και ο Μπομπής με πέναλτι.

Στο Σκουροχώρι ο Λ. Αστέρας συνέχισε την ανοδική του πορεία κερδίζοντας και την Ολυμπιάδα Γουμέρου με 3-0. Στο 25΄ ο Νικολόπουλος με απευθείας φάουλ έκανε το 1-0 και στο 37΄ ο Καββαθάς με κεφαλιά του 2-0. Το τελικό 3-0 σημείωσε στο 76΄ ο Τσαγκάρης με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή.

*Αναλυτικά ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Δευτέρα.