A1 ΕΣΚΑΗ: Βήμα παραμονής από Ολυμπιονίκη, νίκησε την Ολυμπιάδα

Ημερομηνία: 17-12-2018 | Συντάκτης:

Ο Ολυμπιονίκης έκανε βήμα παραμονής στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΗ, κερδίζοντας την Ολυμπιάδα στο Κλειστό της Αρχ. Ολυμπίας με 70-64 για την 11η αγωνιστική. Η ομάδα του Γιώργου Λεβεντούρη μπήκε δυνατά στον αγώνα, αποφασισμένη να πάρει την πολύτιμη νίκη και προηγήθηκε 14-2 στο πρώτο πεντάλεπτο και με 7 πόντους στο ημίχρονο (39-32).

Οι τραυματισμοί του Μπάμπη Κωνσταντόπουλου και του Ηρακλή Κριτσέλη με διάστρεμμα δεν πτόησε τους «ερυθρόλευκους» που έφτασαν ακόμα και στο +11 στη γ΄ περίοδο. Η Ολυμπιάδα μείωσε στους 4 πόντους, δυόμισι λεπτά πριν τη λήξη, αλλά μέχρι εκεί…

Τα δεκάλεπτα: 22-16, 39-32, 54-49, 70-64.

Ολυμπιονίκης: Μπουγάς, Μίχος, Μπ. Κωνσταντόπουλος 8 (2), Τροχανάς, Κατσαϊδώνης, Σακελλαρίου 19 (2), Σαλάι 13, Στούκας 18, Σ. Κωνσταντόπουλος 11 (3), Κριτσέλης 1, Κωσταρέλλος.

Ολυμπιάδα: Ζαπανιώτης 14, Τουλάτος 18, Γιαλελής 4 (1), Κουμανιώτης 6, Κατσαΐτης 2, Καραδημητρίου, Σαμαράς 8, Κασπίρης 6 (1), Λεβεντόπουλος 6.