Α1 ΕΣΚΑΗ: Δεύτερη νίκη για Σ.Ε.Φ.Α.

Ημερομηνία: 18-10-2021 | Συντάκτης:

Το Σ.Ε.Φ.Α. Ανδραβίδας έκαμψε την αντίσταση της μαχητικής ομάδας των Αραχωβιτικων στο «Αέθλιον» με σκορ 73-64 και αυτή ήταν η δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΗ.

Η ομάδα του Σάκη Κουκουζέλη έχανε 6 πόντους στο α΄ δεκάλεπτο (17-23), ισορρόπησε στο β΄ και ισοφάρισε 36-36 στο 18΄ και το ημίχρονο τελείωσε στην απόλυτη ισορροπία, 39-39. Στη γ΄ περίοδο με σερί 10-0 στο τελευταίο τρίλεπτο για την ηλειακή ομάδα το 48-51 έγινε 58-51 και τα 30 λεπτά αγώνα συμπληρώθηκαν με σκορ 60-53.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, το Σ.Ε.Φ.Α. με μεγάλα σουτ από Σακελλαρίου, Νικολόπουλο έφτασε στο +11 (67-56), 6 λεπτά πριν το φινάλε και από κει και πέρα δεν απειλήθηκε φτάνοντας στη νίκη με 9 πόντους διαφορά.

Τα δεκάλεπτα: 17-23, 39-39, 60-53, 73-64.

Σ.Ε.Φ.Α. (Κουκουζέλης): Χρονόπουλος 8, Κορακιανίτης 15 (2), Στριγάς 12 (1), Μπ. Κωνσταντόπουλος 2, Κασσιανός, Σακελλαρίου 13 (2), Παπαγιάννης 2, Μάρκου, Ρούνης 2, Αντωνόπουλος 2, Νικολόπουλος 17.

Αραχωβίτικα (Τουβάκης): Μπουμπούλης 3(1), Σκαλτσάς 4 (1), Τσώλος 1, Μπαράκος 5 (1), Κάντας 3, Σ. Κωνσταντόπουλος 3(1), Γουβέλης 11, Δημόπουλος 24 (3), Δημακόπουλος, Γιαννακόπουλος 8, Γεωργόπουλος 2, Κολόκας.

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Τετάρτη.