Α΄ Κατηγορία: Νέα νίκη και 3η θέση η Δόξα-Τεσσάρα και τα Σαβάλια-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 10-12-2023 | Συντάκτης:

Για την 9η αγωνιστική στην Α΄ PLAYSPORTS Κατηγορία, η Δόξα Ν. Μανωλάδας πέρασε νικηφόρα από τη Ν. Φιγαλεία με σκορ 2-4, αυτή ήταν η τρίτη σερί νίκη της, κι έπιασε στην 3η θέση τον Ηλειακό, που είχε ρεπό αυτή την αγωνιστική. Το 0-1 για την ομάδα του Μιχάλη Παπουτσή έκανε ο Βασιλόπουλος στο 25΄ και το 0-2, που ήταν σκορ ημιχρόνου, ο Βασίλης Παντελής. Ο Απόλλωνας μείωσε σε 1-2 στο 48΄ με τον Γιώργο Κουρούβανη, αλλά στο 65΄ η Δόξα έκανε το 1-3 ξανά με τον Παντελή. Πέντε λεπτά μετά ο Βασιλόπουλος σφράγισε ουσιαστικά τη νίκη των «αετών», με πλασέ στην αντεπίθεση (1-4). Το τελικό 2-4 έκανε στο 75΄ ο Καραβούλιας.

Ολυμπιακός Σ.-Αίας  4-1

Ο Ολυμπιακός Σαβαλίων νίκησε 4-1 τον Αίαντα και πήρε βαθμολογική ανάσα. Προηγήθηκε 1-0 στο 25΄ με τον Μάρκο Μαρκόπουλο. Στο β΄ ημίχρονο ο Αίας είχε δοκάρι στο 48΄ με τον Μουτσάι και ισοφάρισε στο 55΄ σε 1-1 με κεφαλιά του Γιάννη Κράγκαρη. Στο 65΄ έγινε το 2-1 με τον Χατζηαράπη, στο 75΄ το 3-1 με τον Κολτσίδα και στις καθυστερήσεις το τελικό 4-1 ξανά με τον Λάκη Κολτσίδα.

*Αναλυτικά ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Δευτέρα.