Α΄ Κατηγορία: Ν.Φιγαλεία και Αίας μπλόκαραν Ηλειακό και Θύελλα-Βαθμό στον Πύργο ο Πήγασος-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 04-02-2024 | Συντάκτης:

Για την 15η αγωνιστική της Α΄ PLAYSPORTS Κατηγορίας, ο Απόλλων Ν. Φιγαλείας πήρε παλικαρίσιο βαθμό στα Λεχαινά (1-1) κόντρα στον μεγάλο του αντίπαλο, τον Ηλειακό, και συνεχίζει την μάχη του για παραμονή στην κατηγορία. Ο Ηλειακός «γκέλαρε» ενώ είχε τρία δοκάρια στο ματς, δύο στο α΄ ημίχρονο με Τσακοπιάκο και Καλογερόπουλο και ένα στο β΄ με τον Πυρρή.

Η ομάδα του Σταύρου Μεντή προηγήθηκε στο 50΄ με τον Παναγιώτη Πλάκα και ο Ηλειακός ισοφάρισε στο 70΄ μετά από προσπάθεια του Πυρρή και αυτογκόλ του Μπινιώρη.

Αίας-Θύελλα 0-0

Ο Αίας έβαλε «στοπ» στον επιθετικό οίστρο της Θύελλας και πήρε τον πολύτιμο γι’ αυτόν βαθμό της ισοπαλίας (0-0), στην μάχη της αποφυγής των πλέι-άουτ (είναι στο +2 από την ζώνη). Η Θύελλα είναι πλέον στο +2 από τον δεύτερο Ξενοφώντα, αλλά αν κερδίσει η ομάδα της Κρέστενας την Δευτέρα στο Σκουροχώρι, οι Πυργιώτες θα υποχωρήσουν στην 2η θέση.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τρία δοκάρια στο β΄ ημίχρονο, ένα με τον Ρούνη και δύο με τον Καράμπελα, ενώ εκφράζουν παράπονα για δύο περιπτώσεις πέναλτι.

Πανηλειακός-Πήγασος  1-1

Ο Πήγασος απέσπασε ισοπαλία 1-1 στο Στάδιο Πύργου στο ματς με τον Πανηλειακό, δίνοντας συνέχεια στις πολύ καλές εμφανίσεις του εσχάτως.

Η ομάδα του Ανδρέα Τρυφωνόπουλου προηγήθηκε στο 35΄ με πλασέ του Γιούρτα και ο Πανηλειακός ισοφάρισε στο 75΄ με τον Γιώργο Λούσκο, ο οποίος τρία λεπτά μετά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.

*Αναλυτικά ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Δευτέρα.

Δόξα Ν.Μ.-Ολυμπιακός Σ.  3-1

Ηλειακός- Ν.Φιγαλεία 1-1

Αίας-Θύελλα  0-0

Πανηλειακός-Πήγασος 1-1