Α΄ Κατηγορία: Ευρείες νίκες Θύελλα και Πανηλειακός, ισοπαλία στη Γαστούνη-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 21-01-2024 | Συντάκτης:

Για την 13η αγωνιστική στην Α΄ PLAYSPORTS Κατηγορία, η Θύελλα κέρδισε με 7-0 τον Απόλλωνα Ν. Φιγαλείας στο Ενωσιακό και παρέμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, στο +1 από τον δεύτερο Ξενοφώντα, ενώ έφτασε τα 36 γκολ στο πρωτάθλημα, μέσο όρο 3 ανά αγώνα!  Το ημίχρονο ήταν 5-0, ενώ τα γκολ πέτυχαν 4 ο Νίκος Καράμπελας και από ένα οι Τόλης Καρακατσάνης, Γιώργος Σταθάτος και Σάκης Τζανέτος

Πανηλειακός-Ολυμπιακός Σαβαλίων  4-0

Ο Πανηλειακός νίκησε με 4-0 τον Ολυμπιακό Σαβαλίων στο Στάδιο Πύργου. Οι Οικονομίδης στο 35΄ και ο Γιώργος Λούσκος στο 38΄ σημείωσαν τα δύο πρώτα γκολ,  ενώ στο β΄ μέρος στο 50΄ και 55΄ σκόραραν ο Οικονομίδης ξανά και ο Κακόγιαννος. Ο Ολυμπιακός Σαβαλίων, που στο 6ο λεπτό είχε χαμένο τετ-α-τετ με τον Μπατζαλή, στο πρώτο ημίωρο έχασε με τραυματισμούς τους δύο στόπερ Λιούρη και Σιούλα.

Αίας-Σκουροχώρι  0-0

Αίας και Λ. Αστέρας αναδείχτηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα στη Γαστούνη και συνεχίζουν να ισοβαθμούν (στους 11 βαθμούς). Στο 17΄ ο Λ. Αστέρας είχε δοκάρι με τον Σέφα, ενώ ο Αίας που είχε την εδαφική υπεροχή είχε φάσεις με Νικολόπουλο, Μουτσάι στο α΄ μέρος και Μαργαρίτη, Καμαρινό στο β΄.

*Αναλυτικά ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Δευτέρα.

Δόξα N.M.-Ξενοφών  0-1

Πανηλειακός-Ολυμπιακός Σ.  4-0

Θύελλα-Ν. Φιγαλεία  7-0