Α΄ Κατηγορία: Επέστρεψε στις νίκες ο Ηλειακός-Με ανατροπή το τρίποντο ο Αίας

Ημερομηνία: 16-12-2023 | Συντάκτης:

Για την 10η αγωνιστική στην Α΄ PLAYSPORTS κατηγορία, ο Ηλειακός νίκησε 3-0 τον Ολυμπιακό Σαβαλίων στα Λεχαινά και επέστρεψε στις νίκες μετά από την 4η αγωνιστική, όταν είχε νικήσει 1-5 στη Ν.Φιγαλεία. Το σκορ διαμορφώθηκε στο α΄ ημίχρονο. Στο 27΄ ο Χάρης Κουτσογιαννόπουλος από ασίστ του Ανδρεόπουλου έκανε το 1-0 και τα άλλα δύο γκολ πέτυχε ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος, ο Αχαιός Δημήτρης Ανδρεόπουλος. στο 38΄ και 42΄ από ισάριθμες ασίστ του Θανάση Αντωνόπουλου.

Αίας-Πήγασος  2-1

Στη Γαστούνη ο Αίας νίκησε 2-1 με ανατροπή τον Πήγασο. Η ομάδα του Πράσινου προηγήθηκε στο 35΄ με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ του Λιαρόπουλου έξω από την μεγάλη περιοχή. Ο Αίας έφτασε στην ανατροπή μέσα σε πέντε λεπτά στο β΄ μέρος. Στο 55΄ ο Μουτσάι με γυριστό από σέντρα του Γκίνη ισοφάρισε 1-1 και στο 60΄ ο Μένα με κεφαλιά από σέντρα του Μουτσάι έγραψε το τελικό 2-1. Στο 65΄ αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Μαργαρίτης του Αίαντα, ωστόσο ο «Άγιαξ» κράτησε το τρίποντο της νίκης.

*Αναλυτικά ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Δευτέρα.