Α΄ Κατηγορία: Φιλικές νίκες για Αστέρα, Ξενοφώντα

Ημερομηνία: 17-09-2023 | Συντάκτης:
Φάση από το φιλικό του Σαββάτου στην Γαστούνη.

Δύο φιλικά μεταξύ ομάδων της Α΄ Κατηγορίας διεξήχθησαν το Σάββατο. Στην Γαστούνη ο Αστέρας νίκησε 1-0 τον Αίαντα, με συρτό σουτ από το ύψος του πέναλτι του Μπατζακόπουλου, στο 78΄, ύστερα από μπαλιά από δεξιά του Γκρίλλα. Η ομάδα του Στράτου Καλογεράκου, που ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, είχε δοκάρι στο 57΄ με τον Κούντουρα.

Ο Αίας όπως παρατάχθηκε το Σάββατο.
Η 11άδα του Αστέρα στην Γαστούνη.

Ξενοφών-Λ. Αστέρας 6-0

Στο Καλλίκωμο, ο Ξενοφών νίκησε με το ευρύ 6-0 τον Λ. Αστέρα Σκουροχωρίου. Το ημίχρονο ήταν 3-0 για την ομάδα του Σπύρου Αντωνόπουλου με γκολ του Πάρη Κωνσταντόπουλου με πέναλτι στο 20΄, του Γ. Δρακόπουλου στο 37΄ και ξανά του Κωνσταντόπουλου στο 43΄. Στις αρχές της επανάληψης σε διάστημα 5 λεπτών ο Μπατζάκας πέτυχε δύο γκολ ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 5-0 και στο 70΄ ο Γιώργος Δρακόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 6-0.

*Αναλυτικά ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Δευτέρα.