Φιλικό ματς: Νίκη Τραγανού-Πανηλειακός 2-2

Ημερομηνία: 09-09-2018 | Συντάκτης:

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”70464″ img_size=”full”][vc_column_text]Δυνατό φιλικό διεξήχθη σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο Τραγανού ανάμεσα στη Νίκη και τον Πανηλειακό. Νικητής δεν αναδείχτηκε καθώς οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες 2-2.

O Πανηλειακός προηγήθηκε μόλις στο 4ο λεπτό με σουτ του Τάκη Μπουτσικάκη για να ισοφαρίσει στο 28΄ η Νίκη, με πλασέ του Γιώργου Γεωργιόπουλου. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 73΄, οι ερυθρόλευκοι έκαναν το 1-2 με σουτ του Διονύση Πλαστουργού. Τρία λεπτά μετά, ξανά ο Γεωργιόπουλος σκόραρε για τη Νίκη και έφερε εκ νέου το ματς στα ίσα.

Για τον Πανηλειακό αγωνίστηκε βασικός ο Κάρλος Ντιαλό, μεσοεπιθετικός με πορτογαλικό διαβατήριο, που δοκιμάζεται από την περασμένη Τετάρτη στην ομάδα και εντός των ημερών θα αποφασιστεί αν θα αποκτηθεί ή όχι.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]