ΠΑΟ Βάρδας: Φιλική ήττα από Βραχνέικα

Ημερομηνία: 04-09-2017 | Συντάκτης:

Σε φουλ ρυθμούς συνεχίζεται η προετοιμασία του ΠΑΟΒ για το νέο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής και στο πλαίσιο αυτό οι «πράσινοι» αντιμετώπισαν προχθές σε φιλικό αγώνα τον Διαγόρα Βραχνεϊκων, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1.

Ο Ηλίας Φωτόπουλος είχε την ευκαιρία, κόντρα σ’ έναν αντίπαλο που θα βρει η ομάδα του και στο πρωτάθλημα, να εξάγει χρήσιμα συμπεράσματα και να διαπιστώσει σε ποια σημεία θα απαιτηθεί βελτίωση.

Παράλληλα, μπόρεσε να δοκιμάσει διάφορα σχήματα, λόγω ενοχλήσεων στη μέση δεν είχε διαθέσιμο τον Αντώνη Λιόση.

Για τη Βάρδα ξεκίνησαν οι: Κωσταντινόπουλος, Π. Πολίτης, Ανδριέλος, Σιδέρης, Χούσα, Γ. Πολίτης, Ντόμας, Νικολόπουλος, Καρούτης, Καλογερόπουλος, Μελετίδης, κι έπαιξαν στο β’ μέρος και οι: Καπούταγλης, Δημητρίου, Μάζης, Κουργιαλάς, Ράλλης, Κωνσταντινίδης, Παλιάτσας, Γεωργόπουλος, Σώκαλης, Πρίφτι

Για την ιστορία, το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο, με τον Διαγόρα να προηγείται 0-1 με μπάσιμο και σουτ του Κωστή, και για τον ΠΑΟΒ να ισοφαρίζει 1-1 ο Ανδριέλος με κεφαλιά. Στην επανάληψη ήρθε άλλο ένα γκολ για τον Διαγόρα που έκανε το 1-2 με πλασέ από τον Γιώργο Παπαδόπουλο.