Πανηλειακός: Ισοπαλία στο φιλικό με Πανμοβριακό-Παίρνει Δοξάκη

Ημερομηνία: 29-08-2018 | Συντάκτης:

Ο Πανηλειακός αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 στο σημερινό φιλικό με τον σκληροτράχηλο Πανμοβριακό, στο Δημοτικό Στάδιο Πύργου. Η ομάδα της Αχαΐας προηγήθηκε στο 55΄ με κοντινό σουτ του Χριστόπουλου και οι ερυθρόλευκοι ισοφάρισαν στο 90΄ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Πλαστουργού, πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος.

Από τον Πανηλειακό αγωνίστηκαν όλα τα τελευταία μεταγραφικά αποκτήματα (Μπαρμπαρούσης και Αρβανίτης στο τελευταίο δεκάλεπτο) ενώ έπαιξε σε όλο το β΄ ημίχρονο ο υπό μεταγραφή νεαρός αμυντικός μέσος Δημήτρης Δοξάκης, που την περασμένη σεζόν έπαιξε στον Κιλκισιακό και τον Παναιγιάλειο.

Πανηλειακός: Καπετανάκης, Καμβύσης, Νικολόπουλος, Μπουρνέλης, Μπουτσικάκης, Κωνσταντακόπουλος, Παλιάτσας, Σταθάτος, Αντωνόπουλος, Σωτηρόπουλος, Παναγόπουλος.

Στο β΄ ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Καρακίτσος, Δ. Τσίγκρηλας, Καταβάτης, Πλαστουργός, Δοξάκης, Χατζηστάμου, Βουργουντζής, Γιαννακόπουλος, Σακελλαρίου, Μπαρμπαρούσης, Αρβανίτης, Πρέντι).