Πανηλειακός/Γυναικείο ποδόσφαιρο: Ήττα στην Κόρινθο

Ημερομηνία: 06-12-2016 | Συντάκτης:

panhleiakos-koritsia

Η γυναικεία ομάδα του Πανηλειακου, χωρίς δύο βασικές παίκτριες, τις Στράντζαλη, Νικολοπούλου,  γνώρισε την πρώτη της ήττα (1-0) κόντρα στην αξιόμαχη ομάδα του Άρη Κορίνθου, εκτός έδρας. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Κορίνθου μπήκε στο παιχνίδι πιο δυνατά και άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό έπειτα από κεφαλιά της Δεμερτζόγλου.  Οι γηπεδούχοι απώλεσαν ακόμα τρεις μεγάλες ευκαιρίες για να διευρύνουν το δείκτη του σκορ αλλά έπεσαν πάνω στην εξαιρετική Παναγοπούλου. Το δεύτερο ημίχρονο άλλαξε η εικόνα και η ομάδα του Πανηλειακού μπήκε πάρα πολύ δυνατά για να πάρει το ματς, έχοντας μεγάλες ευκαιρίες με τις Στροφύλλα, Καπαρέλη, Παπαστασινού αλλά οι προσπάθειες έμειναν ημιτελείς. Διακριθείσες οι Βοΐλα, Γιαννακοπούλου και  Παναγοπούλου.

Πανηλειακός: Παναγοπουλου, Διονυσοπουλου (76΄ Τσουρουλη), Μιχαλοπουλου, Δημοπουλου, Καρταλου (60΄ Γιαννακοπουλου), Α. Καπαρελη (46΄ Στροφύλλα) Παπαστασινου , Ε. Καπαρελη, Μπιριτη, Βοΐλα, Κουκουβου.