Πανελλήνιο πρωτάθλημα Motocross: Στο βάθρο ο Κοντολέτας

Ημερομηνία: 21-02-2018 | Συντάκτης:

3ος και 2ος στα δύο σκέλη της MX1 στις Σέρρες

Ο Δημήτρης Κοντολέτας της Α.Ο.Λ.Μ.Ο.  ξεκίνησε με το δεξί το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Motocross, την Κυριακή στις Σέρρες. Κατέλαβε την 3η θέση στο α΄ σκέλος της ΜΧ1 (είχε συνολικά 13 συμμετοχές), χωρίς να απειληθεί  και τη 2η στο β΄ σκέλος, βγαίνοντας νικητής στη μάχη με τον Γιάννη Τουρατζίδη (ο Κουζής  είχε χτίσει καλή διαφορά). Πρώτος στο α΄ σκέλος ήταν ο Γιάννης Τουρατζίδης και δεύτερος ο Παναγιώτης Κουζής, ενώ στο β΄ σκέλος την καρό σημαία πήρε ο Παναγιώτης Κουζής και τρίτος ήταν ο Τουρατζίδης. Ο Κοντολέτας έδειξε ότι και φέτος θα είναι ιδιαίτερα ανταγωνιστικός στην ΜΧ1.

4ος ο Δημολιάννης

Στην κατηγορία open, η νέα προσθήκη της Α.Ο.Λ.Μ.Ο., ο πολυπρωταθλητής  Σταμάτης Δημολιάνης, που ταλαιπωρείται από έναν τραυματισμό εδώ και αρκετούς μήνες, κατέλαβε την 4η θέση και στα δύο σκέλη. Στην ίδια κατηγορία ο Λάμπρος Κουρής του ΔΙ.ΑΘΛΗ.Σ.Η. ήταν 15ος και 16ος. Τέλος στην κατηγορία ΜΧ85 (παίρνουν μέρος αναβάτες 11 -15 ετών), ο Νίκος Κανελλόπουλος της Α.Ο.Λ.Μ.Ο. πήρε την 5η θέση στο α΄ σκέλος και την 6η στο β΄ σκέλος. Ο δεύτερος αγώνας του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Motocross θα διεξαχθεί στο Άργος στις 3-4 Μαρτίου.