Κολύμβηση/Αρίων Αμαλιάδας: Συνέχεια επιτυχιών και 10 μετάλλια

Ημερομηνία: 06-03-2018 | Συντάκτης:

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”54214″ img_size=”full”][vc_column_text]Συνέχεια επιτυχιών και κατάκτηση 10 μεταλλίων για τους αθλητές του Αρίωνα στους Πανελλήνιους Χειμερινούς αγώνες που διεξήχθησαν το Σάββατο 3 Μαρτίου στην Τρίπολη. Οι αθλητές του Αρίωνα που κάνουν περήφανη την πόλη της Αμαλιάδας, κατέκτησαν 3 χρυσά μετάλλια, 5 αργυρά και 2 χάλκινα στις ηλικίες 9-12 ετών παρά την έλλειψη προπονήσεων του προηγούμενου μήνα.

Ο Χρήστος Μερτσόπουλος κατέκτησε 2 χρυσά στα 50μ. και 200μ. ελεύθερο και 1 αργυρό στα 50μ. ύπτιο, παραμένοντας σταθερά στην πρώτη οχτάδα των καλύτερων αθλητών στην Ελλάδα! Η Ευαγγελία Καρτάνου πρωταγωνιστώντας στο πρόσθιο κατέκτησε 1 χρυσό στα 50μ. και 2 αργυρά στα 100μ. και 200 μ. πρόσθιο. Η Ματίνα Παπακωνσταντίνου συμμετέχοντας σε δύο δύσκολα αγωνίσματα στη ίδια αγωνιστική κατέκτησε 2 αργυρά μετάλλια στα 200μ. ελεύθερο και 200μ. μικτής, ενώ στα 50μ. ελεύθερο κατέκτησε την 9η θέση. Ο Χάρης Ράλλης σε μία φοβερή κούρσα κατέκτησε την 3η θέση στα 50μ. πρόσθιο και την 8η θέση στα 100μ. ελεύθερο. Η σκυταλοδρομία 4Χ100μ. ελευθέρου με Μερτσόπουλο, Ράλλη Γιάννη, Πασσά και Γιαννόπουλο μετά από μεγάλο συναγωνισμό κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.