Γυναικείο πρωτάθλημα/Β΄ Εθνική: Πανηλειακός – Άρης Τρίπολης 4-0

Ημερομηνία: 29-11-2016 | Συντάκτης:

paniliakos-gunaikes

Με το δεξί και με την καλύτερη δυνατή εμφάνιση ξεκίνησαν οι ερυθρόλευκες του Πανηλειακού (φωτό) τις υποχρεώσεις τους για το πρωτάθλημα του 3ου ομίλου της Β΄ Εθνικής κατηγορίας γυναικών, κερδίζοντας με 4-0 τον Άρη Τρίπολης στη Συντριάδα. Σε ένα πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο ο όποιος απαιτούσε περισσότερο δύναμη παρά τεχνική η γυναικεία ομάδα του Πανηλειακου είχε τον έλεγχο καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και σε κανένα σημείο δεν κινδύνεψε, αποτέλεσμα της σωστής δουλειάς που γίνεται προπονητικά σε όλους τους τομείς. Το σκορ του πρώτου ημιχρόνου ήταν 3-0 με δυο γκολ της Χρύσας Παπαστασινού και ένα της Εύας Καπαρέλη. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα είχε πολλές ευκαιρίες για γκολ, όμως ο αγωνιστικός χώρος ήταν ήδη πολύ επιβαρυμένος με αποτέλεσμα η μπάλα να κολλάει συνεχώς και να κρατάει το σκορ σε χαμηλά επίπεδα. Το τέταρτο γκολ της αναμέτρησης πέτυχε η Νικόλ Στρατζαλη,  η οποία μπήκε αλλαγή στη θέση της Γεωργίας Νικολοπούλου. Επόμενος αγώνας την ερχόμενη Κυριακή στην Κόρινθο με την ομάδα του Άρη Κορίνθου.

Πανηλειακός ( Μπακάλης-Γκότσης):  Παναγοπούλου Γιωτα,Διονυσοπούλου Δήμητρα (80’ Καπαρέλη Κατερίνα),Μιχαλοπουλου Βάσω, Δημοπούλου Παναγιώτα, Καρταλου Αναστασία, Νικολοπουλου Γωγώ (54’Στρατζαλη Νικόλ), Παπαστασινού Χρύσα, Καπαρέλη Εύα, Μπιρίτη Ασπασία, Βοϊλα Χρύσα (75’Τσουρουλη Ιωάννα), Κουκουβου Ελένη.