Α.Ε.Λ.-Ν.Ε.Π. 60-49: Χωρίς να φορτσάρει

Ημερομηνία: 16-02-2018 | Συντάκτης:

Η Α.Ε. Λεχαινών πέτυχε τη 16η νίκη της σε 17 αγώνες στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΗ και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας. Η ομάδα του Γρηγόρη Κακολύρη, χωρίς να φτάσει σε υψηλά στάνταρ απόδοσης, επικράτησε εύκολα με 60-49 επί της Ν.Ε.Π.. Πήρε διαφορά εννιά πόντων από το α΄ δεκάλεπτο, το ημίχρονο τελείωσε στο +11 και στο β΄ μέρος δεν απειλήθηκε. Πρώτος σκόρερ ο Βαρδίκος που ήταν ασταμάτητος και πέτυχε 27 πόντους. Επόμενος αντίπαλος για την Α.Ε.Λ., ο Αχαιός στην Πάτρα, σε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι για τους «γαλάζιους».

Τα δεκάλεπτα: 20-11, 33-22, 47-35, 60-49.

Α.Ε.Λ.: Βαρδίκος 27, Λυκούδης, Στριγάς 4, Αναστασόπουλος 7 (1), Αντωνόπουλος, Γκούτης 3 (1), Μπαγουλής, Στεφανίδης 9(2), Μάρκου 4, Παλλαδινός 6, Μελιτσόπουλος, Χαραλαμπόπουλος.

Ν.Ε.Π.: Παναγιωτόπουλος 3, Αποστολόπουλος 2, Κουλούρης 9 (2), Νεοκοσμίδης 1, Αθανασιάδης, Θεοχάρης 11, Φαλαρης 3, Σπυριδωνίδης 6 (2), Παγώνης 6, Ανδρουτσόπουλος 8.