Αστέρας Αμαλιάδας: Νέα φιλική ήττα

Ημερομηνία: 27-08-2017 | Συντάκτης:

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”36641″ img_size=”full”][vc_column_text]Ο Αστέρας Αμαλιάδας γνώρισε νέα φιλική ήττα, από τον Αστέρα Βλαχιώτη αυτή τη φορά, σήμερα στη Λακωνία, με σκορ 2-1. Ο Αστέρας Βλαχιώτη του Μίκι Τσίρκοβιτς προηγήθηκε στο 10ο λεπτό με τον Χρήστου αλλά οι «βυσσινί» έφτασαν στην ισοφάριση στο 22΄ με τον Σταθάτο. Οι γηπεδούχοι πήραν ξανά προβάδισμα (2-1) στο 40΄ με τον Κόντη.

Στην επανάληψη, με τις πολλές αλλαγές που έγιναν έπεσε ο ρυθμός του αγώνα και οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν πολλές ευκαιρίες και να σκοράρουν. Έτσι, το 2-1 παρέμεινε μέχρι τέλους.

Αστέρας: Τσάμης, Παγώνης, Μπουτσικάκης, Κασάπης, Καμπούρης, Ρόβας, Μπανούσης, Κέρι, Σταθάτος, Κυριάκος, Μαρουκάκης.

Στο δεύτερο μέρος έπαιξαν και οι Κασνέτση, Μπαρμπαρούσης, Λόξας, Μπουρντουζάν, Αρβανίτης, Μπουζούρας, Πασάι. Δεν αγωνίστηκε ο Τόρες λόγω μικροτραυματισμού.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]