Αίας Γαστούνης: Και επισήμως Διαμαντόπουλος

Ημερομηνία: 10-10-2018 | Συντάκτης:

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”72969″ img_size=”full”][vc_column_text]Ο Δημήτρης Διαμαντόπουλος έκανε ντεμπούτο στον πάγκο του Αίαντα στο ματς με τον Ξενοφώντα και αφού διευθετήθηκαν κάποιες εκκρεμότητες, θα συνεχίσει στην τεχνική ηγεσία των «ερυθρόλευκων». Ο Διαμαντόπουλος την προηγούμενη σεζόν ήταν στο Χάβαρι και ευελπιστεί να βοηθήσει το σύλλογο της Γαστούνης στην επίτευξη των στόχων του. Ο Αίας φέτος είναι ένα κράμα από έμπειρους παίκτες και αρκετούς νεαρούς, διαθέτει ταλέντο και έχει πραγματοποιήσει καλές εμφανίσεις μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα. Μάλιστα, στο ματς με τον Ξενοφώντα έχανε 0-2 στο 17΄ αλλά κατάφερε και επέστρεψε δυναμικά στο παιχνίδι, ισοφαρίζοντας πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου σε 2-2.

Στο τελευταίο 20λεπτο, μετά το 2-3 που έκανε ο Ξενοφών, πίεσε πολύ τους ερυθρόλευκους της Κρέστενας, έχασε 3-4 καλές ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει. Κοντολογίς, ο Αίας παρότι συστάθηκε την τελευταία στιγμή δείχνει μια δυναμική και θα διεκδικήσει με αξιώσεις την παραμονή του στην Α1 Κατηγορία.  Το Σάββατο, η ομάδα του Δημήτρη Διαμαντόπουλου έχει δύσκολη έξοδο στο Λαντζόι με αντίπαλο τον δυνατό Ενιπέα.

Φωτογραφία: Βαγγέλης Δημητρόπουλος[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]