Χάβαρι-Ενιπέας 3-2: Κέρδισε αλλά παίζει πλέι-άουτ

Ημερομηνία: 02-05-2017 | Συντάκτης:

Το Χάβαρι νίκησε με 3-2 τον Ενιπέα Λαντζοΐου, ωστόσο αυτό δεν ήταν  αρκετό για να σωθεί απευθείας, καθώς  κέρδισαν τόσο  ο Ολυμπιακός όσο και η Θύελλα κι έτσι θα διεκδικήσει την παραμονή κόντρα στον Ηλειακό Βαρθολομιού με πλεονέκτημα έδρας. Η ομάδα του Λύσανδρου Τζαβάρα προηγήθηκε στο 13’ με τακουνάκι του Σταυρούλια,  όμως ο Ενιπέας ισοφάρισε στο 20’ με απευθείας φάουλ του Τσαντίλη.

Στην επανάληψη, το Χάβαρι πήρε εκ νέου το προβάδισμα με σουτ του Καραπάνου και στο 74’ ο Δόσης έγραψε το 3-1. Δύο λεπτά μετά , ο Τσαντίλης ξανά, στην αντεπίθεση,  μείωσε σε 3-2 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Χάβαρι: Ρούνης Π., Ζώντος, Σαφαρής, Κοκκώνης, Ρούνης Κ., Καμαρινός, Μαρίτσας, Κυριαζής (69’ Δόσης), Καραπάνος (86’ Πολυζώης), Σταυρούλιας, Μπατζακόπουλος (75’ Ραυτόπουλος).

Ενιπέας: Δασκαλόπουλος, Μπακάλης Β., Γκουβέρος (46’ Γαλανόπουλος), Τσαντίλης, Κύτταρης (46’ Πετρόπουλος), Σταματελάτος (70’ Παπαγεωργίου), Μπιλάι, Μπακάλης Π., Τσίγκρηλας Π., Οικονομίδης, Τσίγκρηλας Δ..