Σπύρος Αντωνόπουλος: «Να στηρίξουμε την προσπάθεια των παιδιών»

Ημερομηνία: 09-10-2018 | Συντάκτης:

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”72890″ img_size=”full”][vc_column_text]Η Νίκη Τραγανού δεν κατάφερε να επιστρέψει με βαθμολογικό όφελος από την Παλλήνη, με τις απουσίες των Γεωργιόπουλου, Ντιαλό, Κριστιάν, Στάτη να είναι αισθητές, κυρίως των δύο επιθετικών, όμως το σκορ (3-0) δεν ανταποκρίνεται στην εικόνα του αγώνα, όπως τόνισε ο προπονητής Σπύρος Αντωνόπουλος: «Δυστυχώς δεν πήραμε τίποτα από ένα ματς που το τελικό σκορ δεν ανταποκρίνεται στην εικόνα του παιχνιδιού. Κάναμε ένα κάλο πρώτο ημίχρονο όπου ο αντίπαλος μας απείλησε μόνο σε ένα κόρνερ, ενώ εμείς είχαμε δυο πολύ καλές στιγμές σε ροή αγώνα για να προηγηθούμε με τον Σκοζάι και τον Βατσή. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου βρεθήκαμε πίσω στο σκορ από ένα πολύ εύκολο πέναλτι. Προσπαθήσαμε να αντιδράσουμε αλλά θεωρώ ότι ήταν καθοριστική η χρονική στιγμή του πέναλτι αλλά και η απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα στο φάουλ του Καλογερόπουλου ένα λεπτό μετά το 1-0. Το δεύτερο και το τρίτο γκολ ήρθαν στο 88΄ και στο 93΄ όταν παίζαμε με μεγάλο αμυντικό ρίσκο για την ισοφάριση. Είμαστε μια ομάδα με πολλά νέα παιδιά για την Γ’ Εθνική , παιδιά που πέρυσι στην πιο κάτω κατηγορία έπαιζαν ελάχιστα ή καθόλου. Πρέπει να είμαστε λογικοί μαζί τους και να στηρίξουμε την προσπάθεια που κάνουν. Τα προβλήματα στο ρόστερ είναι μεγάλα και οι ελλείψεις σημαντικές για μια νέα ομάδα όπως είμαστε εμείς. Οι παίχτες που λείπουν (Γεωργιόπουλος, Στάτης, Ντιαλό και Κριστιάν ) είναι σημαντικοί για το παιχνίδι μας και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μην έχουμε τις απαραίτητες λύσεις να αλλάξουμε τη ροή ενός ματς και κυρίως να βελτιώσουμε την δημιουργική και επιθετική μας λειτουργία. Το γεγονός ότι και στα δυο ματς έχουν γίνει μόλις δυο αλλαγές έχουν να κάνουν με αυτό. Χρειαζόμαστε ενίσχυση και είναι κάτι που το βλέπουμε με την Διοίκηση». Πλέον, οι «μπλε» εστιάζουν την προσοχή τους στο επερχόμενο παιχνίδι με τον Παναιγιάλειο, την Κυριακή στο Τραγανό.

* Η Νίκη Τραγανού ευχαριστεί την ομάδα του Παλληνιακού για την άψογη φιλοξενία και δεσμεύεται για ανάλογη ανταπόδοση στο δεύτερο γύρο. Επίσης ευχαριστεί τους Τραγαναίους της Αθήνας που βρέθηκαν στο γήπεδο, καθώς και όσους ταξίδεψαν από το Τραγανό για να στηρίξουν την ομάδα.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]