Προπαιδικό πρωτάθλημα: Πρωταθλητής ο Πανηλειακός

Ημερομηνία: 25-06-2018 | Συντάκτης:

Ο Πανηλειακός/Θύελλα Πύργου νίκησε 1-0 τον Αστέρα στην Αμαλιάδα και στέφτηκε πρωταθλητής στο Προπαιδικό πρωτάθλημα. Ο αγώνας ήταν διάρκειας 70 λεπτών και διέρρευσε με εναλλασσόμενη υπεροχή των ομάδων στο α΄ ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη πίεσε ο Πανηλειακός/Θύελλα Πύργου των Κ. Μπακαλή-Κ. Παλαιολόγου και είχε καλές ευκαιρίες, αλλά οι παίκτες του ήταν άστοχοι. Στις αξιοσημείωτες φάσεις, στο 16΄ ο Αλεξόπουλος είχε δυνατό σουτ στο κάθετο δοκάρι, ενώ τρία λεπτά προ της λήξης ο κορυφαίος παίκτης του αγώνα, Νικητόπουλος, με απευθείας φάουλ πέτυχε το νικητήριο τέρμα. Στο τέλος του αγώνα ο πρόεδρος της ΕΠΣΗ Άρης Κουλούρης απένειμε μετάλλια και κύπελλο στους νικητές, ενώ η χορηγός εταιρία «Φάρμα» έδωσε γάλα σε όλα τα παιδιά.

Αστέρας: Παρασκευόπουλος, Ρούτσης, Παρμάκης, Παπαγεωργίου, Κοτσομύτης, Τσάλλας, Σάκκος, Ραμπαβίλας.

Πάγκος: Μπόμπης, Βασιλακόπουλος, Αποστολόπουλος, Καυκάς.

Πανηλειακός/Θύελλα: Καραλής, Παναγιωτακόπουλος, Αλεξόπουλος, Κορομηλάς, Νικητόπουλος, Κόκκινος, Λιάβας, Τσουκαλάς.

Πάγκος: Φραγκοπανάγος, Λινάρδος, Φώτης, Πατρινός, Γεωργουλόπουλος, Λυμπερόπουλος, Κατσαλάς.