Α2 ΕΣΚΑΗ: Νέα μεγάλη νίκη ο Πανωλενειακός

Ημερομηνία: 22-01-2018 | Συντάκτης:

Ο Πανωλενειακός πέτυχε νέα εντός έδρας νίκη, επί του Πήγασου αυτή τη φορά, με 63-39, για την 14η αγωνιστική και πρώτη του β΄ γύρου στην Α2 ΕΣΚΑΗ. Αυτή ήταν η 7η νίκη στο Καράτουλα σε ισάριθμους αγώνες, που διατηρεί την ομάδα του Γιώργου Λεβεντούρη στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Ο Πανωλενειακός, με όπλο τη δυνατή άμυνα, καθάρισε το παιχνίδι από το α΄ ημίχρονο, όταν πήρε διψήφια διαφορά και στη γ΄ περίοδο το προβάδισμά του ξεπέρασε τους 20 πόντους, φτάνοντας σε μια άνετη επικράτηση.

Τα δεκάλεπτα: 11-2, 26-12, 50-25, 63-39.

Πανωλενειακός: Μιαούλης, Γιαννόπουλος 4, Παναγόπουλος, Παλαιόπουλος 4, Διαμαντόπουλος 7, Μπεκυράς 6, Βλάχος 8, Κουτσόπουλος 9 (1), Μάρρας 15 (2), Τσάκωνας, Παπαδόπουλος 10.

Πήγασος: Βαγενάς 1, Θανελλάς 9, Μαραγκός 3, Καρκούλης, 15 (1), Κόττας 8, Δημόπουλος, Κωνσταντινίδης 3 (1), Γαζής.