Α1 Κατηγορία: Ήττα Πανηλειακού στην Κρέστενα (3-2)- Προβάδισμα για Νίκη Τραγανού (2-0)

Ημερομηνία: 10-05-2017 | Συντάκτης:

Ο Πανηλειακός ηττήθηκε 3-2 στην Κρέστενα από τον Ξενοφώντα και η πρόκριση στους τελικούς θα κριθεί στο τρίτο παιχνίδι, στο Στάδιο Πύργου, με τον Πανηλειακό να θέλει ένα βαθμό και τον Ξενοφώντα τρεις.

Οι ερυθρόλευκοι του Πύργου βρέθηκαν να χάνουν 3-0 στο 44΄ (10΄ Μπάρκας, 33΄ Κωνσταντόπουλος, 44΄ Μπάρκας). Με ένα εύστοχο πέναλτι του Πλαστουργού στις καθυστερήσεις του α΄ ημιχρόνου κι ένα γκολ του Μπεγλεκτσή στο 63΄ διαμορφώθηκε το τελικό 3-2.

Από το 75′ ο Πανηλειακός αγωνίστηκε με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Μπουρνέλης.

Νίκη Τραγανού-Δόξα Ν.Μ.   2-0

Η Νίκη Τραγανού έκανε μεγάλο βήμα για την πρόκρισή της στους τελικούς της Α1 Κατηγορίας, μετά τη σημερινή νίκη της επί της Δόξας Ν.Μανολάδας με 2-0. Πλέον, η ομάδα του Θοδωρή Λούρμπα θέλει ένα βαθμό στο τρίτο και τελευταίο παιχνίδι της σειράς, το Σάββατο στη Ν.Μανολάδα, ενώ η Δόξα μόνο νίκη για να πάρει αυτή το εισιτήριο για τους τελικούς.

Στο 15΄ ο Γεωργιόπουλος έκανε το 1-0 και στο 47΄ ο Δούλος διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

* Αναλυτικό ρεπορτάζ από τα δύο παιχνίδια στο αυριανό φύλλο της Πρωινής.