Βόλεϊ/Κόροιβος: Ήττα με 3-0 από τη Δραπετσώνα

Ημερομηνία: 17-11-2018 | Συντάκτης:

Η ομάδα βόλεϊ του Κοροίβου δεν κατάφερε να πάρει έστω ένα βαθμό από τη δυνατή Δραπετσώνα. Ηττήθηκε με 0-3 στο Κλειστό της Αμαλιάδας για την 3η αγωνιστική της Α2 Εθνικής και έμεινε στους δύο βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Στο πρώτο σετ, η ομάδα του Ανδρέα Γκρουμούσα είχε προβλήματα στην υποδοχή, η Δραπετσώνα εκμεταλλεύτηκε τα λάθη, ξέφυγε στο σκορ και το πήρε εύκολα με 18-25. Στο δεύτερο σετ, οι κυανόλευκοι βελτιώθηκαν σε άμυνα και επίθεση, έκαναν το 19-22, 22-22, το σετ πήγε στην κόψη του ξυραφιού και το πήραν οι φιλοξενούμενοι στις λεπτομέρειες, 26-28. Στο τρίτο σετ, η Δραπετσώνα, με την ψυχολογία πλέον υπερ της, επικράτησε εύκολα με 19-25.

Κόροιβος: Φ. Παναγιωτάρας, Μπίκος, Σταυρακάκης, Στ. Παναγιωτάρας, Σωτηρόπουλος, Μπίσκος, Γκρουμούσας (λ). Αγωνίστηκαν και οι Αναστασόπουλος, Μαυροειδής, Σπυρόπουλος, Π.Β. Παναγιωτόπουλος, Σάκκος, Π.Α. Παναγιωτόπουλος (λ).