Βόλεϊ/Α2: Ήττα 3-0 στη Δραπετσώνα ο Κόροιβος

Ημερομηνία: 19-01-2019 | Συντάκτης:

Η ομάδα βόλεϊ του Κοροίβου ηττήθηκε με 3-0 σετ στη Δραπετσώνα από την ομώνυμη ομάδα, που είναι πολύ δυνατή και βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας. Ήταν η δεύτερη διαδοχική ήττα για τους κυανόλευκους, απέναντι όμως στους δύο πρωτοπόρους και πλέον το πρόγραμμα γίνεται πιο βατό.

Το 1ο σετ κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με τους διαιτητές να παίζουν το ρόλο τους καθώς με το σκορ στο 22-23 σφύριξαν λάθος θέσεις στον Κόροιβο, έγινε το 23-23 και το σετ χάθηκε τελικά με 25-23. Το 2ο σετ ήταν παράσταση για ένα ρόλο για τους γηπεδούχους (25-9) και το 3ο σετ κρίθηκε και αυτό στο τέλος, με τον Κόροιβο να προηγείται 7-11, τη Δραπετσώνα να ισοφαρίζει 20-20 και 22-22 και τελικά να το παίρνει με 25-22.

Τα σετ: 25-23, 25-9, 25-22.

Κόροιβος: Φ. Παναγιωτάρας, Σταυρακάκης, Κ. Μπίκος, Στ. Παναγιωτάρας, Μπίσκος, Σωτηρόπουλος, Γκρουμούσας (λ). Αναστασόπουλος, Π.Α. Παναγιωτόπουλος, Σπυρόπουλος, Μαυροειδής, Γ. Μπίκος.