Β΄ Εθνική/Γυναίκες: Μεγάλη νίκη-ανατροπή για την Νίκη Τραγανού

Ημερομηνία: 07-11-2021 | Συντάκτης:

Η γυναικεία ομάδα της Νίκης Τραγανού πέτυχε μεγάλη ανατροπή σήμερα στο Τραγανό, με αντίπαλο τον Ίκαρο Πετρωτού, για την 4η αγωνιστική στον 2ο Όμιλο της Β΄ Εθνικής. Νίκησε την πατρινή ομάδα με 3-2 κι ενώ βρέθηκε να χάνει με 0-2 στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη μπήκε εξαρχής δυνατά και σκόραρε τρεις φορές, φτάνοντας σε μια σπουδαία επικράτηση με 3-2. Στο 50΄ η Φεφλέ με ωραίο διαγώνιο σουτ μείωσε σε 1-2 και τρία λεπτά μετά η Ζάγκλη με τρομερό σουτ έφερε το ματς στα ίσα. Η ηλειακή ομάδα είχε τα ηνία καθ’ όλη την διάρκεια του β΄ μέρους και είχε κλείσει τον Ικαρο στην περιοχή του. Στο 70΄ η Ζαγκλη με ατομική ενέργεια και ωραίο πλασέ έδωσε το προβάδισμα στην Νίκη με 3-2.

Χάθηκαν κι άλλες ευκαιρίες και τα κορίτσια της Νίκης διαχειρίστηκαν άψογα το χρόνο με την μπάλα στην κατοχή τους μέχρι το φινάλε. Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη σε τέσσερις αγώνες για την ομάδα του Τραγανού, που ανεβαίνει βαθμολογικά και αισιοδοξεί για την συνέχεια…