Β΄ Εθνική Γυναικών: Σπουδαίο διπλό στην Πάτρα η Νίκη Τραγανού-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 22-11-2021 | Συντάκτης:

Για την 5η αγωνιστική στον 2ο Όμιλο της Β΄ Εθνικής Γυναικών, τα κορίτσια της Νίκης Τραγανού πέτυχαν σπουδαία νίκη στην Πάτρα επί του Ατρόμητου Ζαρουχλεΐκων με 3-1. Έτσι έφτασαν τις τρεις νίκες σε πέντε αγώνες και στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη! Οι «μπλε» του Τραγανού επιβλήθηκαν από τα πρώτα λεπτά και στο 15΄ η Κωστοπούλου άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στο 30′ η Βλαστού άνοιξε λογαριασμό για φέτος και με κοντινό πλασέ διπλασίασε τα τέρματα για τη Νίκη Τραγανού, με το 0-2 να είναι σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Ατρόμητος ανέβασε στροφές και μείωσε σε 1-2 με την Μερτη. Προς το τέλος του παιχνιδιού η Χρυσανθακοπούλου με κεφαλιά σφράγισε την νίκη της ηλειακής ομάδας, γράφοντας το 1-3.

Τα κορίτσια της Νίκης ξεπέρασαν τραυματισμούς και απουσίες, έδειξαν χαρακτήρα και με την ψυχή που δείχνουν σε όλα τα παιχνίδια πήραν αυτό το σημαντικό τρίποντο στην Πάτρα. Επόμενος αντίπαλος ο Πήγασος Θριασίου, εντός έδρας, στις 5 Δεκεμβρίου.