FOLLOW US: facebook twitter

Τοπικό ποδόσφαιρο: Τεράστια νίκη ο Πέλοπας επί του Πανηλειακού- Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

Ημερομηνία: 19-12-2021 | Συντάκτης:

Ολοκληρώθηκε η 7η αγωνιστική στην Α1 DUOMO-MONK, τελευταία του Α΄ Γύρου, και για τον 1ο Όμιλο ο Πέλοπας Πύργου πέτυχε τεράστια νίκη μέσα στο Στάδιο Πύργου επί του Πανηλειακού με 1-0. Χρυσός σκόρερ για την ομάδα του Νίκου Δαβουρλή ο Χάρης Κανελλόπουλος στο 25΄.  Ήταν η πρώτη νίκη του Πέλοπα στο πρωτάθλημα, και ταυτόχρονα η πρώτη απώλεια βαθμών για τον Πανηλειακό, ο οποίος στο α΄ ημίχρονο είχε δύο δοκάρια με τους Τσίγκρηλα, Μπάλλα.

Στο Γούμερο, η Ολυμπιάδα νίκησε 1-0 τον Κεραυνό Βρίνας που παρατάχθηκε με πολλές απουσίες βασικών παικτών. Το νικητήριο γκολ για την ομάδα του Χρήστου Γκρίλλα πέτυχε στο 82΄ ο Νίκος Ροδόπουλος.

Για τον 2ο όμιλο, το ματς που έριξε την αυλαία ήταν στη Ν.Μανωλάδα ανάμεσα στην Δόξα και τον Ολυμπιακό  Σαβαλίων. Οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες 1-1. Η Δόξα προηγήθηκε στο 40΄ με τον Βασίλη Παντελή και ο Ολυμπιακός ισοφάρισε στο 89΄ με τον Βλασσόπουλο.

 

*Αναλυτικά ρεπορτάζ στο φύλλο της «Πρωινής» την Δευτέρα.

 

 

A1 DUOMOMONK

 

1ος Όμιλος

Σάββατο 18/12

Ξενοφών-Πελόπιο  4-0

Θύελλα-Αλφειός  0-4

 

Κυριακή 19/12

Πανηλειακός-Πέλοπας  0-1

Ολυμπιάδα-Κεραυνός  1-0

 

 

Η βαθμολογία

(Σε 7 αγώνες)

 

Πανηλειακός 20-2  15

Ξενοφών  10-1  13

——————————

Αλφειός  10-4   11

Κεραυνός  7-15   7

Πέλοπας 5-6   6

Ολυμπιάδα 3-8  6

—————————-

Θύελλα  1-13   4

————————-

Πελόπιο 1-8  3

 

*Εκκρεμούν οι αγώνες Αλφειός-Ξενοφών (22/12), Πανηλειακός-Ξενοφών (29/12), Πέλοπας-Πελόπιο (5/1) και Ολυμπιάδα-Θύελλα (5/1).

 

 

Επόμενη αγωνιστική

Πανηλειακός-Πελόπιο

Ξενοφών -Θύελλα

Πέλοπας -Ολυμπιάδα

Αλφειός -Κεραυνός Βρ.

 

 

2ος Όμιλος

Σάββατο 18/12

Αστέρας-Προοδευτική  5-1

Ηλειακός Β.-Δάφνη 4-0

 

Κυριακή 19/12

Δόξα Ν.Μ.-Ολυμπιακός Σ. 1-1

Ρεπό: Νίκη Τραγανού

 

 

Η βαθμολογία

(Σε 7 αγώνες)

 

Ηλειακός Β.  16-5  12

Αστέρας  11-3  11

————————————

Ολυμπιακός Σ.  10-7  10

Δόξα Ν.Μ.  7-3  8

Νίκη Τραγανού 8-6  7

——————————

Δάφνη  6-14  4

——————————-

Προοδευτική  4-24   1

 

*Εκκρεμούν οι αγώνες Αστέρας-Ηλειακός Β. (22/12) και Νίκη Τρ.-Ολυμπιακός Σαβαλίων (22/12).

 

 

Επόμενη αγωνιστική

Δόξα Ν.Μ.-Νίκη Τραγανού

Ολυμπιακός Σ.-Αστέρας

Δάφνη -Προοδευτική

Ρεπό: Ηλειακός Βαρθολομιού

 

 

Α2 SHELL ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ

 

Σάββατο 18/12 

Λ. Αστέρας-Διγενής  2-0

 

Κυριακή 19/12

Κένταυρος-Α.Ο.Μ.  2-1

Λέοντες-Ηλειακός  1-3

Εθνικός Γ.-Ατρόμητος Β.  1-4

Θύελλα Καρδ. –ΠΑΟΚ  0-3

 

 

 

Η βαθμολογία

(Σε 6 αγώνες)

 

 

Ηλειακός Λ. 12-6  15

———————————

Λ. Αστέρας 11-5  12

Α.Ο. Μακρισίων  14-12  10

Διγενής  5-4   10

——————————-

Κένταυρος Σ.  7-10  9

Ατρόμητος Β. 9-9  8

ΠΑΟ Κακ.  10-8  7

Θύελλα Καρδ. 6-11   4

—————————————-

Εθνικός Γερ.  6-11  3

Λέοντες 4-8  2

 

*Εκκρεμούν οι  αγώνες Λέοντες-Εθνικός Γ. (29/1), ΠΑΟΚ-Εθνικός Γ. (9/1).

 

Επόμενη αγωνιστική (5/1)

Ηλειακός Λ.-Εθνικός Γ.

Διγενής Χ.-Θύελλα Κ.

Ατρόμητος Β.-ΠΑΟΚ

Λέοντες-Κένταυρος Σ.

Α.Ο.Μ.-Λ. Αστέρας

 

 

Β΄ JOHN DEERE ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ

 

1ος όμιλος

Α.Ο. Αγ. Γεωργίου-Απόλλων Ν.Φ.  1-3

Ολυμπιακός Λ.-Θρίαμβος (2/1)

Αγ. Δημήτριος-Πρόοδος (5/1)

Ρεπό: Αλφειονίδα

 

 

Η βαθμολογία

(Σε 4 αγώνες)

 

Απόλλων Ν.Φ.  10-2  9

Πρόοδος  10-3  6

Αγ. Δημήτριος 7-3 6

Αγ. Γεώργιος  6-6  4

Ολυμπιακός Λ.  2-5  1

Αλφειονίδα 2-10  0

Θρίαμβος 2-10  0

 

*Εκκρεμούν οι αγώνες Απόλλων Ν.Φ.-Αγ. Δημήτριος (26/12), Ολυμπιακός Λ.-Θρίαμβος (2/1), Αγ. Δημήτριος-Πρόοδος (5/1)

 

 

Επόμενη αγωνιστική

Αλφειονίδα-Ολυμπιακός Λ.

Θρίαμβος-Αγ. Γεώργιος

Απόλλων Ν.Φ.-Πρόοδος

Ρεπό: Αγ. Δημήτριος

 

 

2ος Όμιλος

Σάββατο 18/12

Κεραυνός Χ. –Αίολος  3-1

 

Κυριακή 19/12

Πήγασος-Α.Ο. Κουτσοχέρας  4-0

Ωλενειακός-Αετός Αλπ.  2-4

Δόξα Ελ. Ερμής  1-0

 

 

Η βαθμολογία

(Σε 4 αγώνες)

 

Πήγασος 21-3   12

Κεραυνός Χ.  11-3  10

Δόξα Ελ. 6-3  10

Ωλενειακός  9-11  6

Αετός Αλπ.  7-8  4

Αίολος  5-14  1

Ερμής 4-9   0

Α.Ο. Κουτσοχέρας 1-13   0

 

*Εκκρεμεί ο αγώνας Αετός Αλπ.-Ερμής (26/12).

 

Επόμενη αγωνιστική

Αετός Αλπ.-Πήγασος

Ερμής-Κεραυνός

Α.Ο. Κουτσοχέρας-Αίολος

Δόξα Ελ.-Ωλενειακός

 

 

3ος Όμιλος

Σάββατο 18/12

Αετός Κ.-Α.Ο. Κάστρου 0-2

 

Κυριακή 19/12

Άρης Δ.-Μυρσιναϊκός 2-0

Κουρτέσι-Ίφιτος Κ.  2-1

Ν. Ατρόμητος -Αμαλιάδα 2008 2-1

 

 

Η βαθμολογία

(Σε 3 αγώνες)

 

Α.Ο. Κάστρου 8-3  9

Κουρτέσι 9-5  7

Ν. Ατρόμητος 8-5 6

Μυρσιναϊκός 5-3 4

Άρης Δήμητρας 2-3  3

Ίφιτος Κ.  2-3  1

Αμαλιάδα 2008  5-8  1

Αετός Κ.  0-9  0

 

*Εκκρεμεί ο αγώνας Άρης Δ.-Ίφιτος Κ. (26/12).

 

Επόμενη αγωνιστική

Ίφιτος-Α.Ο. Κάστρου

Μυρσιναϊκός-Κουρτέσι

Αμαλιάδα 2008-Άρης Δ.

Ν.Ατρόμητος-Αετός Κ.

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

ΤΟ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟ

ΕΙΔΙΚΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ

Μικρές Ιστορίες Μαγειρικής
Όλα τα Ένθετα
Πρωινή Πρωτοσέλιδα Εφημερίδων