FOLLOW US: facebook twitter

Τοπικό ποδόσφαιρο: Τα αποτελέσματα σε Α2 και Β΄ Κατηγορία και οι βαθμολογίες

Ημερομηνία: 15-01-2023 | Συντάκτης:

A2 JOHN DEERE ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ

Τα αποτελέσματα

Σάββατο 14/1

Πήγασος Πρ.- Ολυμπιακός Λ.  2-0               

Θύελλα Κ. – Πελόπιο  3-1

Κυριακή 15/1

Κεραυνός Χ.- Ατρόμητος Β.  0-2      

Απόλλων Ν.Φ.- ΑΟ Κάστρου 1-1

Κεραυνός Βρ. – Διγενής Χ. 1-3

Πρόοδος Σ. – Προοδευτική     3-1      

Η βαθμολογία

(Σε 9 αγώνες)

Πήγασος  (26-3)   24

—————————-

Θύελλα Κ.  (20-10)  16

Απόλλων Ν.Φ.  (18-10)  15

——————————-

Κεραυνός Χ.  (10-9)  15

Διγενής Χ.  (13-13)  12

Α.Ο. Κάστρου (13-15) 12

Ατρόμητος Β.  (11-10)  11

———————————–

Πρόοδος (9-9)  9

Προοδευτική  (14-22)   8

Πέλοπας Πελ.  (14-16)  6

Ολυμπιακός Λ.  (6-11)  6

———————————

Κεραυνός Βρ.  (9-35)  2

*Εκκρεμούν οι αγώνες Ολυμπιακός Λ. – Απόλλων Ν.Φ. (25/1), Πήγασος Πρ.- Πρόοδος Σ. (25/1) και Ατρόμητος Β. – Ολυμπιακός Λ. (8/2).

Επόμενη αγωνιστική

Προοδευτική  – Διγενής  Χ.   

Ολυμπιακός Λ. – Κεραυνός Βρ.

Πελόπιο- Πρόοδος Σ.

Ατρόμητος Β.- Πήγασος Πρ.             

Α.Ο. Κάστρου  – Θύελλα Κ.              

Κεραυνός Χ. – Απόλλων Ν. Φ.

Β΄ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΛΑΛΙΩΤΗΣ

1ος Όμιλος

Σάββατο 14/1

Αργοναύτης-Ερμής Π.  0-4

ΠΑΟ Κακοβάτου-Αίολος   3-1

Κυριακή 15/1

Αγ. Δημήτριος-Ερμής Πλ.  3-0

Δόξα Ελ.-Αλφειονίδα  7-0

Ώλενα-Ολυμπιακός Ζ.  3-1

Η βαθμολογία

(Σε 6 αγώνες)

Ώλενα (23-2) 18

ΠΑΟ Κακοβάτου (16-5) 16

Δόξα Ελαιώνα (23-5) 14

Αγ. Δημήτριος (12-12)  10

Αίολος (19-11) 9

Ερμής Πύργου (10-10)  7

Ολυμπιακός Ζ.  (15-14)  7

Αλφειονίδα (3-21) 2

Αργοναύτης (3-22)  1

Ερμής Πλατάνου (4-24)  1

Επόμενη αγωνιστική

Ολυμπιακός Ζ.-Αγ. Δημήτριος

Ερμής Πλ.-Αργοναύτης

Αίολος-Ερμής

Αλφειονίδα-ΠΑΟ Κακοβάτου

Δόξα Ελ.-Ώλενα

2ος Όμιλος

Σάββατο 14/1

Εθνικός Γ.-Ίφιτος Κ.   6-0

Κυριακή 15/1

Ν. Ατρόμητος-Αετός Κ.   6-2

Αγ. Γεώργιος-Μυρσιναϊκός  2-3

Λέοντες-Κουρτέσι  2-6

Άρης Δ.-Αετός Αλπ.  4-1

Η βαθμολογία

(Σε 6 αγώνες)

Μυρσιναϊκός (17-4)  16

Ν. Ατρόμητος  (20-11)  12

Κουρτέσι  (13-5)  11

Άρης Δήμητρας (12-7)  11

Εθνικός Γ.  (15-9)  9

Αγ. Γεώργιος  (11-7)  7

Λέοντες (12-15)  7

Αετός Κέντρου (15-21)  4

Ίφιτος Κ.  (4-25)  3

Αετός Αλπ.  (7-21)  0

*Εκκρεμούν οι αγώνες Ίφιτος-Κουρτέσι (18/1) και Άρης Δ.-Αγ. Γεώργιος (18/1)

Επόμενη αγωνιστική

Αετός Κ.-Λέοντες

Ν.Ατρόμητος-Εθνικός Γ.

Κουρτέσι-Αετός Αλπ.

Μυρσιναϊκός-Άρης Δ.

Ίφιτος-Αγ. Γεώργιος


Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Καιρός Πύργος