FOLLOW US: facebook twitter

Τοπικό ποδόσφαιρο: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

Ημερομηνία: 16-02-2020 | Συγγραφέας:
Κατηγορίες: Αθλητικά, Νέα

A1 DEDALOS SECURITY

Σάββατο 15/2- Ώρα 3μ.μ.

Πέλοπας -Κουρτέσι  1-1

Ώρα 3.30μ.μ.

Δόξα Ν.Μ.-Ολυμπιακός Σ.  2-1

Ξενοφών -Ηλειακός Β.  2-0

Κυριακή 16/2-Ώρα 3.30μ.μ.

Πελόπιο -Προοδευτική  1-2

Αίας Γ.-N. Κόροιβος  5-0

Ολυμπιάδα -Νίκη Τρ.  0-2

Αλφειός -Αστέρας  2-0

 

Η βαθμολογία
(Σε 20 αγώνες)

Αίας Γαστούνης 62-10 52

Δόξα Ν.Μ. 50-15 48

Ξενοφών 40-23 38

Νίκη Τρ. 32-14 37


Αλφειός 27-18 35

Ολυμπιακός Σαβ. 39-27 33

Αστέρας Αμ. 29-22 33

Προοδευτική 25-27 26

Πέλοπας 15-21 23

Ηλειακός Β. 22-32 20


Κουρτέσι 24-41 17

Ολυμπιάδα 20-44 13


Πελόπιο 25-58 9

Ν. Κόροιβος 19-77 7

 

Επόμενη αγωνιστική

Ολυμπιακός Σ.-Αστέρας

Ηλειακός Β.-Δόξα Ν.Μ.

Νίκη Τρ.-Αλφειός

Κουρτέσι -Ξενοφών

N. Κόροιβος -Ολυμπιάδα

Πελόπιο -Αίας

Προοδευτική -Πέλοπας

 

Α2 ΑΝΘΟΥΛΗΣ ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ

Σάββατο 15/2- Ώρα 3.30μ.μ.

Πηνεία –Ηλειακός Λ.  2-1

Κεραυνός Βρ.-Θύελλα  1-0

Κυριακή 16/2-Ώρα 3.30μ.μ.

Λέοντες –Αετός Κ.  4-2

Λ. Αστέρας -Διγενής  1-0

Ατρόμητος Β.-Μακρίσια  3-0

Ερμής -Εθνικός Γ.  0-0

Πρόοδος –Δάφνη  0-3 α.α.

 

Η βαθμολογία
(Σε 20 αγώνες)

Δάφνη Ανδρ. 43-22 40

Ερμής Πλ. 50-24 40

Εθνικός Γερ. 38-25 39

Κεραυνός Βρ. 45-26 39


Θύελλα Καταρ. 43-21 37

Λ. Αστέρας 41-35 35

Διγενής Χ. 42-39 32

Ηλειακός Λ. 40-30 29

Ατρόμητος Β. 30-34 27

Λέοντες 37-45 23


Α.Ε. Πηνείας 26-33 20

Μακρίσια 27-41 14


Αετός Κ. 37-70 14

Πρόοδος — –

* Η Α.Ε. Πηνείας έχει ξεκινήσει με -6. Η Πρόοδος Σαλμώνης αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.

 

Επόμενη αγωνιστική

Δάφνη -Ηλειακός

Θύελλα -Πρόοδος

Εθνικός Γ.-Πηνεία

Μακρίσια -Κεραυνός Βρ.

Διγενής -Ερμής

Αετός -Ατρόμητος Β.

Λέοντες -Λ. Αστέρας

 

Β΄ CENTRAL

1ος Όμιλος

Σάββατο 15/2- Ώρα 3.30μ.μ.

Ν. Ατρόμητος– ΠΑΟΚ  2-3

Απόλλων Ν.Φ. – Ν. Άρης Στρ.  3-0

Ωλενειακός – Άφοβος Βρ.  1-2

Κυριακή 16/2-Ώρα 11π.μ.

Άρης Λανθ. – Αγ. Δημήτριος  4-4

Ρεπό: Απόλλων Σμίλα

 

Η βαθμολογία
(Σε 16 αγώνες)

ΠΑΟΚ 57-11 37

Ν. Άρης Στρ. 41-15 33


Ωλενειακός 39-19 27

Απόλλων Ν.Φ. 50-23 26

Ν. Ατρόμητος 46-21 24

Άφοβος 29-36 22

Απόλλων Σμ. 14-45 7

Άρης Λ. 18-45 5

Αγ. Δημήτριος 15-94 2

 

2ος Όμιλος

Σάββατο 15/2-Ώρα 3.30μ.μ.

Αίολος Π. – Αετός Αλπ.  2-1

Κυριακή 16/2-Ώρα 3.30μ.μ.

Αργοναύτης – Θύελλα Κ.  1-4

Χειμαδιό – Δόξα Ελ.  2-1

Αγ. Γεώργιος – Θρίαμβος Π.  2-0

Πήγασος – Αμαλιάδα 2008 0-3 α.α.

 

Η βαθμολογία
(Σε 16 αγώνες)

Θύελλα Κ. 58-18 37

Αετός Αλπ. 36-21 29


Χειμαδιό 25-19 28

Δόξα Ελ. 32-21 27

Αμαλιάδα 2008 31-27 26

Αργοναύτης 36-27 25

Θρίαμβος 26-32 21

Αίολος 21-16 20

Αγ. Γεώργιος 18-43 11

Πήγασος — –

* O Πήγασος αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.

 

3ος Όμιλος

Σάββατο 15/2-Ώρα 3.30μ.μ.

Κένταυρος Σ. – Πρίγκιπες  6-2

Μυρσιναϊκός – Αχιλλέας  0-3

Άρης Δ. – Ίφιτος Κ.  1-2

Εθνικός Αμπ. – Κάστρο 3-0 α.α.

Ρεπό: Πηνειακός

 

Η βαθμολογία
(Σε 16 αγώνες)

Αχιλλέας 42-5 40

Πηνειακός 27-10 28


Κένταυρος Σ. 27-15 27

Μυρσιναϊκός 23-14 26

Εθνικός Αμπ. 19-26 19

Άρης Δ. 17-20 16

Ίφιτος Κ. 17-24 15

Πρίγκιπες 20-33 11

Κάστρο — –

* Το Κάστρο αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

ΤΟ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟ

agro-stathmos-georgika-farmaka-viologika skeuasmata-ad
image description
Proini_04-12-2017_olga:Layout 1.qxd
ydrotherm-ad2
ellinika-petrelaia-ad2
anthoulis-xaralampos-courier-ad1
iliagora-epimelitirio-ad2
image description

ΕΙΔΙΚΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ

Μικρές Ιστορίες Μαγειρικής
Όλα τα Ένθετα
Πρωινή Πρωτοσέλιδα Εφημερίδων