FOLLOW US: facebook twitter

Τοπικό ποδόσφαιρο: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

Ημερομηνία: 09-02-2020 | Συγγραφέας:
Κατηγορίες: Αθλητικά, Νέα

A1 DEDALOS SECURITY

Σάββατο 8/2-Ώρα 3.30μ.μ.

Δόξα Ν.Μ -Ξενοφών  4-1

Κουρτέσι -Πελόπιο  4-0

Κυριακή 9/2-Ώρα 3.30μ.μ.

N. Κόροιβος -Προοδευτική  2-5

Ηλειακός Β.-Πέλοπας  0-1

Αστέρας -Ολυμπιάδα  2-0

Ολυμπιακός Σ.-Αλφειός  4-0

Δευτέρα 10/2-Ώρα 3.30μ.μ.

Νίκη Τρ.-Αίας Γ.

 

Η βαθμολογία
(Σε 19 αγώνες)

Αίας Γαστούνης 55-9 46

Δόξα Ν.Μ. 48-14 45

Ξενοφών 38-23 35

Νίκη Τρ. 29-12 34


Ολυμπιακός Σαβ. 38-25 33

Αστέρας Αμ. 29-20 33

Αλφειός 25-18 32

Προοδευτική 23-26 23

Πέλοπας 14-20 22

Ηλειακός Β. 22-30 20


Κουρτέσι 23-40 16

Ολυμπιάδα 20-42 13


Πελόπιο 24-56 9

Ν. Κόροιβος 19-72 7

*Νίκη Τρ.-Αίας Γ. έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική

Δόξα Ν.Μ.-Ολυμπιακός Σ.

Αλφειός -Αστέρας

Ξενοφών -Ηλειακός Β.

Ολυμπιάδα -Νίκη Τρ.

Πέλοπας -Κουρτέσι

Αίας Γ.-N. Κόροιβος

Πελόπιο -Προοδευτική

 

Α2 ΑΝΘΟΥΛΗΣ ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ

Σάββατο 8/2-Ώρα 3.30μ.μ.

Μακρίσια -Λέοντες. 2-0

Εθνικός Γ.-Λ.Αστέρας. 4-2

Θύελλα -Ατρόμητος Β.  4-0

Ηλειακός Λ. -Ερμής. 1-0

Διγενής –Αετός Κ.  6-4

Δάφνη -Πηνεία. 2-0

Πρόοδος -Κεραυνός Βρ.  0-3 α.α.

 

Η βαθμολογία
(Σε 19 αγώνες)

Ερμής Πλ. 50-24 39

Εθνικός Γερ. 38-25 38

Θύελλα Καταρ. 43-20 37

Δάφνη Ανδρ. 40-22 37

—————————————

Κεραυνός Βρ. 44-26 36

Διγενής Χ. 42-38 32

Λ. Αστέρας 40-33 32

Ηλειακός Λ. 39-28 29

Ατρόμητος Β. 27-34 24

Λέοντες 33-43 20

——————————-

Α.Ε. Πηνείας 24-32 17

Μακρίσια 25-35 14

———————————–

Αετός Κ. 35-66 14

Πρόοδος — –

* Η Α.Ε. Πηνείας έχει ξεκινήσει με -6. Η Πρόοδος Σαλμώνης αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.

 

Επόμενη αγωνιστική

Πηνεία –Ηλειακός Λ.

Κεραυνός Βρ.-Θύελλα

Ερμής -Εθνικός Γ.

Ατρόμητος Β.-Μακρίσια

Λ.Αστέρας -Διγενής

Λέοντες -Αετός

Πρόοδος –Δάφνη 0-3 α.α.

 

Β΄ CENTRAL

1ος Όμιλος

Σάββατο 8/2-Ώρα 3.30μ.μ.

Απόλλων Ν.Φ. – Ωλενειακός  3-0

Κυριακή 9/2-Ώρα 11π.μ.

Άφοβος Βρ. – Άρης Λανθ.  4-1

Ν. Άρης Στρεφ. – Απόλλων Σμ.  2-0

Ώρα 3.30μ.μ.

Αγ. Δημήτριος – Ν. Ατρόμητος  1-6

Ρεπό: ΠΑΟ Κακοβάτου

 

Η βαθμολογία
(Σε 15 αγώνες)

ΠΑΟΚ 54-9 34

Ν. Άρης Στρ. 41-12 33
————————————
Ωλενειακός 38-17 27

Ν. Ατρόμητος 44-18 24

Απόλλων Ν.Φ. 47-23 23

Άφοβος 27-35 19

Απόλλων Σμ. 14-45 7

Άρης Λ. 14-41 4

Αγ. Δημήτριος 11-90 1

 

2ος Όμιλος

Σάββατο 8/2-Ώρα 3.30μ.μ.

Θύελλα Κ. – Αγ. Γεώργιος  5-0

Κυριακή 9/2- Ώρα 3.30μ.μ.

Αετός Αλπ. – Δόξα Ελ.  1-0

Θρίαμβος Π. – Χειμαδιό  4-1

Αμαλιάδα 2008 – Αίολος Π.  3-2

Πήγασος Πρ. – Αργοναύτης 0-3 α.α.

 

Η βαθμολογία
(Σε 15 αγώνες)

Θύελλα Κ. 54-17 34

Αετός Αλπ. 35-19 29
——————————-
Δόξα Ελ. 31-19 27

Αργοναύτης 35-23 25

Χειμαδιό 23-18 25

Αμαλιάδα 2008 28-27 23

Θρίαμβος 26-30 21

Αίολος 19-15 17

Αγ. Γεώργιος 16-43 8

Πήγασος — –

* O Πήγασος αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.

 

3ος Όμιλος

Σάββατο 8/2-Ώρα 3.30μ.μ.

Ίφιτος Κ. – Μυρσιναϊκός  0-3

 

Κυριακή 9/2-Ώρα 3.30μ.μ.

Εθνικός Αμπ. – Κένταυρος Σ.  1-1

Πηνειακός – Αχιλλέας (εξ αναβολής)  1-2

Δευτέρα 10/2-Ώρα 3.30μ.μ.

Πρίγκιπες – Άρης Δ.

Κάστρο – Πηνειακός 0-3 α.α.

Ρεπό: Αχιλλέας

 

Η βαθμολογία
(Σε 15 αγώνες)

Αχιλλέας 39-5 37

Πηνειακός 27-10 28


Μυρσιναϊκός 23-11 26

Κένταυρος Σ. 21-13 24

Εθνικός Αμπ. 16-26 16

Άρης Δ. 14-16 15

Ίφιτος Κ. 15-23 12

Πρίγκιπες 16-25 10

Κάστρο — –

* Πρίγκιπες – Άρης Δ. έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο. Το Κάστρο αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

ΤΟ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟ

image description
Proini_04-12-2017_olga:Layout 1.qxd
ydrotherm-ad2
ellinika-petrelaia-ad2
agro-stathmos-georgika-farmaka-viologika skeuasmata-ad
anthoulis-xaralampos-courier-ad1
iliagora-epimelitirio-ad2
althea-apartments-ad5
image description

ΕΙΔΙΚΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ

Πρωινή Πρωτοσέλιδα Εφημερίδων