FOLLOW US: facebook twitter

Τοπικό ποδόσφαιρο: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

Ημερομηνία: 17-02-2019 | Συγγραφέας:
Κατηγορίες: Αθλητικά, Νέα

Α1 DEDALOS SECURITY

Σάββατο 16/2-Ώρα 3.30μ.μ.

Ξενοφών-Ολυμπιάδα  1-1

Δόξα Ν.Μ.-Προοδευτική  2-1

Μακρίσια -Λ. Αστέρας  0-1

Θύελλα -Ηλειακος Λ.  1-4

Κυριακή 17/2-Ώρα 3.30μ.μ.

Ενιπέας -Αλφειός  3-0

Αίας Γ.-Ολυμπιακός Σ.  1-1

Ολυμπιακός Ζ.-Κένταυρος 3-0 α.α.

Πηνεία-ΑΠΟ Κουρτεσίου 0-3 α.α.

 

Η βαθμολογία
(Σε 22 αγώνες)

Ενιπέας 62-20 54

Ξενοφών 40-17 44

Ολυμπιακός Ζαχ. 42-21 41

Αλφειός 33-24 40

————————————

Ολυμπιακός Σαβ. 43-22 40

Δόξα Ν.Μ. 29-18 38

Λ. Αστέρας 22-18 36

Μακρίσια 37-33 34

Κουρτέσι 37-32 32


Προοδευτική 44-33 32

Αίας Γ. 35-42 31

Ηλειακός Λ. 32-35 26

Ολυμπιάδα 24-27 26


Θύελλα 21-51 13

Α.Ε. Πηνείας — —

Κένταυρος Μ.– —

* Κένταυρος και Α.Ε. Πηνείας έχουν αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.

 

A2 ΑΝΘΟΥΛΗΣ ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ

Κυριακή 17/2-Ώρα 3.30μ.μ.

Αργοναύτης -Πέλοπας  1-1

Εθνικός Γ. -Πελόπιο  0-1

Κεραυνός Βρ. -Λέοντες  3-2

Αχιλλέας -Ιφιτος Κ.  1-1

Απόλλων Ν.Φ.  -Δάφνη  0-0

Αετός Κ. -ΠΑΟ Κακ.  2-1

Ηλειακός Β.-Ν.Κοροιβος  0-2

 

Η βαθμολογία
(Σε 19 αγώνες)

Ηλειακός Β. 54-17 52


Πελόπιο 37-21 40

Δάφνη 45-28 36

Κεραυνός Βρ. 36-24 36

Πέλοπας 31-19 35


Ν. Κόροιβος 47-39 33

Λέοντες 26-31 25


Αετός Κ. 34-39 25

Απόλλων Ν.Φ. 27-32 24

Εθνικός Γ. 36-44 19

ΠΑΟΚ 23-35 15


Αχιλλέας 11-32 14

Ίφιτος Κ. 21-43 13

Αργοναύτης 16-40 9

 

Β΄ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΑΡΙΣΤΟΓΕΙΤΩΝ

1ος Όμιλος

Σάββατο 16/2-Ώρα 3.30μ.μ.

Άφοβος – Ερμής Πλ.  0-1

Κυριακή 17/2-Ώρα 11π.μ.

Άρης Λ. – Aγ. Γεώργιος  2-1

Ώρα 3.30μ.μ.

Διγενής Χ. – Ωλενειακός  1-0

Ν.Άρης Στρ. – Πρόοδος Σαλμ.  1-3

Δευτέρα 18/2-Ώρα 3.30μ.μ.

Αναγέννηση Μ. – Κεραυνός Χ.

Ατρόμητος Βαρβ. – Ολυμπιακός Λ. 3-0 α.α.

 

H βαθμολογία
(Σε 16 αγώνες)

Ατρόμητος Β. 32-13 38

Πρόοδος Σαλμ. 38-17 35

Διγενής Χ. 26-18 30


Ερμής Πλ. 28-20 28

Άρης Λ. 24-19 25

Ωλενειακός 34-27 23

Αναγέννηση Μ. 24-20 23

Κεραυνός Χειμ. 25-23 22


Ν.Άρης Στρεφ. 27-27 22

Άφοβος Βρ. 27-32 21


Αγ. Γεώργιος 15-37 5

Ολυμπιακός Π. — —

* Αναγέννηση Μ. – Κεραυνός Χ. έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο. O Ολυμπιακός Π. έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.

 

2ος Όμιλος

Σάββατο 16/2-Ώρα 3.45μ.μ.

Εθνικός Αμπ. – Αετός Αλπ.  3-1

Κυριακή 17/2-Ώρα 2μ.μ.

Πηνειακός – Θύελλα Κ.  2-2

Ώρα 3.30μ.μ.

Ολυμπιακός Μ. – Άρης Δ.  3-1

Κάστρο – Μυρσιναϊκός  2-1

Χάβαρι – Ατρόμητος Κ. 3-0 α.α.

Ρεπό: Φίλιππος Ανδρ.

 

Η βαθμολογία
(Σε 16 αγώνες)

Ολυμπιακός Μ. 36-16 36

Φίλιππος 42-16 34

Θύελλα Κ. 31-15 26


Χάβαρι 27-16 25

Κάστρο 24-12 24

Μυρσιναϊκός 24-23 23

Άρης Δημ. 15-17 22


Πηνειακός 11-23 13

Εθνικός Αμπ. 23-32 11


Αετός Αλπ. 18-43 5

Ατρόμητος Καβ. — —

* Ο Ατρόμητος Κ. αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα

 

Γ΄ ECLIPSE ΚΑΤΣΟΥΛΑΣ

Σάββατο 16/2-Ώρα 3.30μ.μ.

Αμαλιάδα 2008-Αγ. Δημήτριος  3-0

Κυριακή 17/2-Ώρα 11π.μ.

Απόλλων Σμ.-Αίολος  1-1

Κένταυρος Σ. –Θρίαμβος  1-1

Δόξα Ελ.-Πρίγκιπες  0-2

 

Η βαθμολογία
(Σε 13 αγώνες)

Πρίγκιπες 38-16 29

Αίολος 27-18 27

Αμαλιάδα 2008 31-13 27

Απόλλων Σμ. 16-25 16

Θρίαμβος 17-21 13


Κένταυρος Σ. 30-28 11

Δόξα Ελ. 14-25 10

Αγ. Δημήτριος 16-43 7

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

ΤΟ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟ

image description
Proini_04-12-2017_olga:Layout 1.qxd
ydrotherm-ad2
ellinika-petrelaia-ad2
agro-stathmos-georgika-farmaka-viologika skeuasmata-ad
anthoulis-xaralampos-courier-ad1
iliagora-epimelitirio-ad2
althea-apartments-ad5
image description

ΕΙΔΙΚΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ

Πρωινή Πρωτοσέλιδα Εφημερίδων