FOLLOW US: facebook twitter

Τοπικό ποδόσφαιρο: Στα πλέι-οφ ο Ξενοφών, υποβιβασμός για Πελόπιο-Νίκες για Πανηλειακό, Αλφειό-Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

Ημερομηνία: 13-03-2022 | Συντάκτης:

Ο Ξενοφών νίκησε 4-0 στο Πελόπιο και πήρε την 2η θέση στην τελική βαθμολογία του 1ου Ομίλου της Α1 DUOMO-MONK, κάτι που σημαίνει πως θα παίξει στα πλέι-οφ και θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά τον Ηλειακό Βαρθολομιού. Το Πελόπιο υποβιβάστηκε στην Α2 Κατηγορία. Το 0-1 έκανε ο Κιάμος στο 7ο λεπτό και στο β΄ μέρος, από το 70΄ και μετά, η ομάδα του Ντέγιαν Μιλοσέσκι πέτυχε άλλα τρία γκολ με τους Θ. Καλαντζή, Μπακατσέλο και Γ. Καλαντζή.

Ο Πανηλειακός νίκησε στο Ενωσιακό τον Πέλοπα Πύργου με 2-1. Οι «μελανόλευκοι» προηγήθηκαν στο 55΄ με τον Γεωργίου, αλλά οι ερυθρόλευκοι ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ στο 62΄ με τον Π. Τσίγκρηλα και στο 75΄ με τον Μπάλλα.

Στο Επιτάλιο ο Αλφειός με γκολ του Παργινού στο 50΄ νίκησε 1-0 την Θύελλα Καταραχίου και τερμάτισε στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Τέλος, στο Καλλίκωμο Κεραυνός Βρίνας και Ολυμπιάδα Γουμέρου αναδείχτηκαν ισόπαλες 1-1. Η Ολυμπιάδα προηγήθηκε στο 60΄ με τον Ν. Ροδόπουλο και ο Κεραυνός ισοφάρισε στο 65΄ με τον Τσιχλη.


Α1 DUOMO-MONK

1ος Όμιλος

Κυριακή 13/3

Πελόπιο-Ξενοφών   0-4

Πέλοπας-Πανηλειακός  1-2

Αλφειός-Θύελλα  1-0

Κεραυνός-Ολυμπιάδα  1-1


Η τελική βαθμολογία

(Σε 14 αγώνες)

Πανηλειακός 41-5  37

Ξενοφών  21-9  26

——————————

Αλφειός  23-12   25

Πέλοπας 19-15   22

Ολυμπιάδα 12-17  17

Κεραυνός  21-23   16

—————————-

Θύελλα  8-28   10

————————-

Πελόπιο 7-43   3


2ος Όμιλος

Σάββατο 12/3

Ολυμπιακός Σ.-Δόξα Ν.Μ.  1-1

Δάφνη-Ηλειακός Β.  0-3

Προοδευτική-Αστέρας  3-2

Ρεπό: Νίκη Τραγανού


Η τελική βαθμολογία

(Σε 14 αγώνες)

Ηλειακός Β.  33-9  28

Νίκη Τραγανού 30-8  24

————————————

Ολυμπιακός Σ.  20-13  20

Δόξα Ν.Μ.  17-9  17

Αστέρας  15-21  13

Δάφνη  12-30   10

——————————-

Προοδευτική  10-47   4


Α2 SHELL ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ

Σάββατο 12/3

Ηλειακός Λ.-Ατρόμητος Β. 2-3

Θύελλα Κ.- Α.Ο.Μ. 1-2

Εθνικός Γ.-Κένταυρος Σ. 3-2

Κυριακή 13/3

Λ. Αστέρας-Λέοντες 1-1

ΠΑΟΚ-Διγενής  2-2


Η βαθμολογία

(Σε 13 αγώνες)

Λ. Αστέρας 23-11  25

———————————

Ηλειακός Λ. 19-14  23

Α.Ο. Μακρισίων  34-21  23

Κένταυρος Σ.  21-18  22

——————————-

Διγενής  15-20   18

Λέοντες 22-22  16

Ατρόμητος Β. 21-25  15

ΠΑΟ Κακ.  17-18  14

—————————————-

Θύελλα Καρδ. 14-22   13

Εθνικός Γερ.  15-30  12


Επόμενη αγωνιστική (19-20/3)

Εθνικός Γ.-ΠΑΟΚ

Ηλειακός Λ.-Α.Ο.Μ.

Λ. Αστέρας-Θύελλα Κ.

Κένταυρος Σ.-Διγενής

Λέοντες-Ατρόμητος Β.


Β΄ JOHN DEERE ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ

1ος Όμιλος

Κυριακή 13/3

Θρίαμβος-Ολυμπιακός Λ.  0-1

Πρόοδος-Αγ. Δημήτριος 3-0 α.α.

Απόλλων Ν.Φιγαλείας-Αγ. Γεώργιος  3-1

Ρεπό: Αλφειονίδα


Η βαθμολογία

(Σε 11 αγώνες)

Απόλλων Ν.Φ.  36-6  30

Πρόοδος  37-9  22

Ολυμπιακός Λ.  20-12   17

Αγ. Δημήτριος 13-27  12

Αγ. Γεώργιος  11-16  7

Θρίαμβος 9-28  6

Αλφειονίδα 5-33   0

*Εκκρεμεί ο αγώνας Αγ. Γεώργιος-Αλφειονίδα (διεκόπη με το σκορ στο 0-0).


Επόμενη αγωνιστική (19/3)

Πρόοδος-Απόλλων Ν.Φ.

Αγ. Γεώργιος-Θρίαμβος

Ολυμπιακός Λ.-Αλφειονίδα

Ρεπό: Αγ. Δημήτριος


2ος Όμιλος

Σάββατο 12/3

Ερμής-Δόξα Ελ.  0-1

Κυριακή 13/3

Α.Ο. Κουτσοχέρας-Πήγασος  0-3

Αίολος-Κεραυνός Χ. αναβλήθηκε

Αετός Αλπ.-Ωλενειακός 1-1


Η βαθμολογία

(Σε 11 αγώνες)

Πήγασος 37-7   25

Κεραυνός Χ.  22-4  23

Δόξα Ελ. 16-15  20

Αετός Αλπ.  20-19  13

Ωλενειακός  22-24  13

Α.Ο. Κουτσοχέρας 13-26   12

Ερμής 14-25   7

Αίολος  10-34  4

*Εκκρεμούν οι αγώνες Κεραυνός Χ.-Ωλενειακός, Αίολος-Κεραυνός Χ. και Πήγασος-Ερμής (διεκόπη με το σκορ στο 1-1).


Επόμενη αγωνιστική (19-20/3)

Αίολος-Κουτσοχέρα

Πήγασος-Αετός Αλπ.

Κεραυνός Χ.-Ερμής

Ωλενειακός-Δόξα Ελ.


3ος Όμιλος

Σάββατο 12/3

Μυρσιναϊκός-Άρης Δ. αναβλήθηκε

Αμαλιάδα 2008-Ν. Ατρόμητος (30/3)

Κυριακή 13/3

Ίφιτος Κ.-Κουρτέσι  3-6

Α.Ο. Κάστρου-Αετός Κ. 3-0 α.α.


Η βαθμολογία

(Σε 10 αγώνες)

Α.Ο. Κάστρου 27-10  25

Ν. Ατρόμητος 29-11  22

Κουρτέσι 30-17  19

Ίφιτος Κ.  13-17  13

Άρης Δήμητρας 15-17  12

Αμαλιάδα 2008  17-25  10

Μυρσιναϊκός 13-18  7

Αετός Κ.  5-31  0

*Εκκρεμούν οι αγώνες Μυρσιναϊκός-Ίφιτος Κ., Μυρσιναϊκός-Άρης Δ. και Αμαλιάδα 2008-Ν. Ατρόμητος (30/3).


Επόμενη αγωνιστική (19-20/3)

Αετός Κ.-Ν. Ατρόμητος

Κουρτέσι-Μυρσιναϊκός

Άρης Δ.-Αμαλιάδα 2008

Α.Ο. Κάστρου-Ίφιτος Κ.


Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Καιρός Πύργος