Τοπικό ποδόσφαιρο: Νίκες για Πανηλειακό, Τραγανό, Σαβάλια-Τα αποτελέσματα του Σαββάτου και το πρόγραμμα της Κυριακής

Ημερομηνία: 19-02-2022 | Συντάκτης:

Στην μεγάλη κατηγορία του ηλειακού ποδοσφαίρου, στον 1ο Όμιλο, ο Πανηλειακός νίκησε εύκολα την Θύελλα στο Ενωσιακό με 4-0 και εξασφάλισε και μαθηματικά πλέον την πρωτιά στον όμιλο. Στο 5ο λεπτό ο Κακόγιαννος έκανε το 0-1 από ασίστ του Τζανέτου, στο 23΄ οι ρόλοι αντιστράφηκαν με ασίστ Κακόγιαννου και γκολ Τζανέτου (0-2). Στο 58΄ ο Τζανέτος με σουτ από αριστερά μέσα από την περιοχή έγραψε το 0-3 και δύο λεπτά μετά από σέντρα του Κανάνι ο Φώτης πέτυχε αυτογκόλ (0-4).

Στον 2ο Όμιλο, η Νίκη Τραγανού πέρασε νικηφόρα από την Ανδραβίδα με 5-0 και  διατηρείται έτσι στην κορυφή του ομίλου.  Στο 10΄ ο Ραυτόπουλος έκανε το 0-1 και στο 24΄ ο Γιάννης Κασσιανός το 0-2. Στο 39΄ ο Φώτης Καλογερόπουλος σημείωσε το 0-3. Στο β΄ μέρος, στο 53΄ ο Ραυτόπουλος έγραψε το 0-4 και στο 90΄ ο Νικολόπουλος το τελικό 0-5.

Στη Μανωλάδα ο Ολυμπιακός Σαβαλίων κέρδισε 4-1 την Προοδευτική και συντήρησε τις πιθανότητες που έχει για μια θέση στην πρώτη δυάδα, ενώ η Προοδευτική έχει πλέον ελάχιστες ελπίδες να αποφύγει τον απευθείας υποβιβασμό. Ο Λιούρης και ο Αβραμόπουλος, μετά το 35΄,  έδωσαν προβάδισμα δύο τερμάτων στους ερυθρόλευκους και ο Δ. Πατσούρας μείωσε στο τέλος του α΄ ημιχρόνου σε 1-2. Στην επανάληψη Κολτσίδας και Ανδρέας Ρούνης διαμόρφωσαν το τελικό 1-4.

*Αναλυτικά ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Δευτέρα.