Τοπικό ποδόσφαιρο: Μεγάλες νίκες για Τραγανό, Δάφνη-Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της Κυριακής

Ημερομηνία: 12-02-2022 | Συντάκτης:

Άνοιξε η αυλαία της 11ης αγωνιστικής στην Α1 DUOMO-MONK, με την διεξαγωγή δύο αγώνων για τον 2ο Όμιλο. Η Νίκη Τραγανού νίκησε με ευρύ σκορ την Προοδευτική, 7-1, και ελπίζει αύριο σε «στραβοπάτημα» του Ηλειακού στα Σαβάλια για να ανεβεί στην 1η θέση της βαθμολογίας. Στο 12΄ ο Καλογερόπουλος με απευθείας εκτέλεση κόρνερ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Αλέξη Γαλάνη. Στο 27΄ ο Ραυτόπουλος ύστερα από εκτέλεση φάουλ και σύγχυση στην περιοχή της Προοδευτικής, σημείωσε το 2-0. Και στο 33΄ ο Δαλαβούρας ξανά από μια στημένη μπάλα έγραψε το 3-0, που ήταν σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη Δ. Κολοτούρος και Ραυτόπουλος στο 53΄ και 55΄ αντίστοιχα έκαναν το 5-0 και ο Κατσιμιτσίρης με απευθείας φάουλ μείωσε σε 5-1 στο 58΄. Δαλαβούρας και Κούντουρας στο 72΄ και στο 80΄ διαμόρφωσαν το τελικό 7-1.

Η Δάφνη πήρε το ματς με τον Αστέρα στην έδρα της με σκορ 2-0 και είναι πλέον αγκαλιά με την απευθείας παραμονή καθώς βρίσκεται στο +9 από την Προοδευτική κι ενώ απομένουν τρεις αγωνιστικές για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος (δεν έχει κάνει ρεπό, σε αντίθεση με την «Προο»). Στο 10΄ οι «κιτρινόμαυροι» άνοιξαν το σκορ με τον Ντούγκα, που έσπρωξε τη μπάλα από κοντά, ύστερα από κεφαλιά του Τσαγρή. Με την έναρξη του β΄ μέρος, στο 47΄, ο Πετρόπουλος με ατομική ενέργεια έκανε το 2-0.

*Αναλυτικά ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Δευτέρα.