FOLLOW US: facebook facebook

Τοπικό ποδόσφαιρο: Ο Αίας πήρε το ντέρμπι της Α1-Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

Ο Αίας νίκησε 3-2 τη Δόξα Ν.Μανολάδας στη Γαστούνη και απομακρύνθηκε 5 βαθμούς από την ομάδα της Ν.Μανολάδας. Η ομάδα του Θ. Ανδριόπουλου προηγήθηκε 3-0 με 3 γκολ του Μπατζακόπουλου στο α΄ ημίχρονο. Η Δόξα μείωσε 3-1 με τον Παναγόπουλο στο 46΄ και 3-2 με τον Πολίτη στο 85΄.

A1 DEDALOS SECURITY

Σάββατο 7/12-Ώρα 3μ.μ.

Ξενοφών-Ολυμπιάδα  4-1

Προοδευτική-Ηλειακός Β.  1-0

Πέλοπας-Αλφειός  0-2

Κυριακή 8/12-Ώρα 3μ.μ.

Ν. Κόροιβος-Νίκη Τρ.  0-4

Πελόπιο-Αστέρας  2-3

Αίας-Δόξα Ν.Μ.  3-2

Ολυμπιακός Σ.-Κουρτέσι  1-1

 

Η βαθμολογία
(Σε 11 αγώνες)

Αίας Γαστούνης 34-5 29

Δόξα Ν.Μ. 24-10 24

Αστέρας Αμ. 19-11 23

Αλφειός 13-7 21


Ξενοφών 24-12 19

Νίκη Τρ. 15-9 15

Ολυμπιακός Σαβ. 13-16 14

Ηλειακός Β. 14-12 13

Ολυμπιάδα 15-16 13

Πέλοπας 6-9 13


Προοδευτική 13-17 11

Κουρτέσι 11-26 6


Πελόπιο 16-35 5

Ν. Κόροιβος 8-40 4

 

Επόμενη αγωνιστική

N. Κόροιβος-Ολυμπιακός Σ.

Κουρτέσι-Προοδευτική

Νίκη Τρ.-Πελόπιο

Ηλειακός Β.-Αίας

Αστέρας-Πέλοπας

Δόξα N.M.-Ολυμπιάδα

Αλφειός-Ξενοφών

 

 

Α2 ΑΝΘΟΥΛΗΣ ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ

Σάββατο 7/12-Ώρα 3μ.μ.

Δάφνη-Μακρίσια  1-0

Αετός Κ.-Θύελλα  1-3

Λ. Αστέρας-Πρόοδος  4-2

Κυριακή 8/12-Ώρα 3μ.μ.

Κεραυνός Βρ.-Ερμής  4-2

Ατρόμητος Β.-Πηνεία  2-0

Λέοντες-Ηλειακός Λ.  0-1

Διγενής-Εθνικός Γ.  2-1

 

Η βαθμολογία
(Σε 11 αγώνες)

Ερμής Πλ. 36-13 27

Θύελλα Καταρ. 25-12 23

Κεραυνός Βρ. 30-17 22

Εθνικός Γερ. 22-19 20


Δάφνη Ανδρ. 21-14 19

Λ. Αστέρας 26-22 18

Διγενής Χ. 24-21 18

Ηλειακός Λ. 24-15 17

Ατρόμητος Β. 13-19 14

Αετός Κ. 18-33 11


Λέοντες 20-29 9

Α.Ε. Πηνείας 17-22 7


Μακρίσια 12-26 4

Πρόοδος 15-41 4

* Η Α.Ε. Πηνείας έχει ξεκινήσει με -6.

 

Επόμενη αγωνιστική

Διγενής-Δάφνη

Μακρίσια-Αετός Κ.

Εθνικός Γ.-Λέοντες

Θύελλα-Λ. Αστέρας

Ηλειακός-Ατρόμητος Β.

Πρόοδος-Ερμής

Πηνεία-Κεραυνός Βρ.

 

 

Β΄ CENTRAL

1ος Όμιλος

Σάββατο 7/12-Ώρα 3μ.μ.

Άφοβος-Αγ. Δημήτριος  7-1

Κυριακή 8/12-Ώρα 11π.μ.

Ν.Ατρόμητος Λ.-Ν. Άρης Στρ.  2-1

Ώρα 3μ.μ.

Απόλλων Σμίλα-Άρης Λ.  2-0

ΠΑΟΚ-Ωλενειακός  4-0

Ρεπό: Απόλλων Ν.Φιγαλείας

 

Η βαθμολογία
(Σε 9 αγώνες)

ΠΑΟΚ 30-7 21

Ν. Άρης Στρ. 21-8 19


Ωλενειακός 23-7 16

Ν. Ατρόμητος 22-11 13

Άφοβος 21-20 13

Απόλλων Ν.Φ. 28-18 12

Απόλλων Σμ. 10-25 6

Άρης Λ. 11-25 3

Αγ. Δημήτριος 8-53 0

*Ν. Ατρόμητος Λ.-Ωλενειακός έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

2ος Όμιλος

Σάββατο 7/12-Ώρα 3μ.μ.

Θύελλα Κ.-Θρίαμβος  7-0

Δόξα Ελαιώνα-Αργοναύτης  3-1

Κυριακή 8/12-Ώρα 11π.μ.

Αίολος-Αγ. Γεώργιος  3-0

Πήγασος-Αετός Αλπ.  0-6

Ώρα 3μ.μ.

Χειμαδιό-Αμαλιάδα 2008  0-0

 

Η βαθμολογία
(Σε 9 αγώνες)

Θύελλα Κ. 33-13 20

Χειμαδιό 15-9 18


Δόξα Ελ. 23-13 17

Αετός Αλπ. 23-12 16

Αμαλιάδα 2008 19-12 15

Αργοναύτης 26-22 13

Αίολος 13-9 12

Θρίαμβος 13-23 10

Αγ. Γεώργιος 12-26 5

Πήγασος 2-40 0

 

3ος Όμιλος

Σάββατο 7/12-Ώρα 3μ.μ.

Αχιλλέας-Κένταυρος Σ.  5-0

Κυριακή 8/12-Ώρα 11π.μ.

Πρίγκιπες-Ίφιτος  2-3

Ώρα 3μ.μ.

Πηνειακός-Άρης Δ.  2-0

Μυρσιναϊκός-Κάστρο  3-0 α.α.

Ρεπό: Εθνικός Αμπ.

 

Η βαθμολογία
(Σε 9 αγώνες)

Αχιλλέας 20-3 22

Κένταυρος Σ. 14-9 16


Πηνειακός 13-7 16

Μυρσιναϊκός 13-8 13

Εθνικός Αμπ. 10-11 9

Ίφιτος Κ. 11-11 9

Άρης Δ. 9-13 9

Πρίγκιπες 12-16 7

Κάστρο — –

* Το Κάστρο αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.

author@proini.news



Αφήστε μια απάντηση