FOLLOW US: facebook twitter

Τοπικό ποδόσφαιρο: «Διπλό» ο Ξενοφών, ισοπαλία στον Πύργο-Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

Ημερομηνία: 20-03-2022 | Συντάκτης:
Κατηγορίες: Αθλητικά, Νέα

Ξεκίνησαν τα πλέι-οφ στην Α1 DUOMO-MONK και ο Ξενοφών νίκησε 2-0 στο Βαρθολομιό τον Ηλειακό και είναι με το ένα πόδι πλέον στους τελικούς. Στο 25΄ ο Μούτσος έκανε τον 0-1 με κεφαλιά από κόρνερ του Μιλοσέσκι και στο 68΄ ο Πάρης Κωνσταντόπουλος με πέναλτι έγραψε το 0-2, πέναλτι που κέρδισε ο Μούτσος.

Στον Πύργο, Πανηλειακός και Νίκη Τραγανού αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1. Ο Πανηλειακός προηγήθηκε στο 67΄ με κοντινό σουτ του Γκρίλλα, ύστερα από γύρισμα από δεξιά του Π. Τσίγκρηλα. Η Νίκη ισοφάρισε στο 73΄ με δυνατό διαγώνιο συρτό σουτ από δεξιά του Δαλαβούρα.

Στο 35΄ ο Γεωργιόπουλος είχε σέντρα-σουτ που «έξυσε» το οριζόντιο δοκάρι, ενώ δοκάρι είχε και ο Πανηλειακός στο 65΄ με τον Έλιοτ. Στο 90΄ η Νίκη είχε μεγάλη ευκαιρία να πάρει το ματς, όταν ο Γιάννης Κασσιανός σέντραρε από αριστερά, ο Νικολόπουλος έπιασε γυριστό σκαστό σουτ, λίγο έξω από την μικρή περιοχή, και ο Καπετανάκης προέβη σε σπουδαία απόκρουση.

Θα ακολουθήσουν οι επαναληπτικοί σε Τραγανό και Κρέστενα αντίστοιχα, με την ΕΠΣΗ να μην έχει ακόμα ορίσει ημερομηνίες.

*Αναλυτικά ρεπορτάζ από τα δύο ματς, στο φύλλο της «Πρωινής» την Δευτέρα.

Α1 DUOMOMONK

Πλέι-οφ

Πανηλειακός-Νίκη Τραγανού  1-1

Ηλειακός Β.-Ξενοφών  0-2

Α2 SHELL ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ

Σάββατο 19/3

Ηλειακός Λ.-Α.Ο.Μ.  1-0

Λ. Αστέρας-Θύελλα Κ.  0-1

Εθνικός Γ.-ΠΑΟΚ  1-1

Κυριακή 20/3

Κένταυρος Σ.-Διγενής  3-0

Λέοντες-Ατρόμητος Β.  2-0

Η βαθμολογία

(Σε 14 αγώνες)

Ηλειακός Λ. 20-14  26

———————————

Λ. Αστέρας 23-12  25

Κένταυρος Σ.  24-18  25

Α.Ο. Μακρισίων  34-22  23

——————————-

Λέοντες 24-22  19

Διγενής  15-23   18

Θύελλα Καρδ. 15-22   16

ΠΑΟ Κακ.  18-19  15

—————————————-

Ατρόμητος Β. 21-27  15

Εθνικός Γερ.  16-31  13

Επόμενη αγωνιστική (26-27/3)

Ηλειακός Λ.-Λέοντες

Ατρόμητος Β.-Εθνικός Γ.

Α.Ο. Μακρισίων-Κένταυρος Σ.

Διγενής-Λ. Αστέρας

ΠΑΟ Κακοβάτου-Θύελλα Κ.

Β΄ JOHN DEERE ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ

1ος Όμιλος

Σάββατο 19/3

Αγ. Γεώργιος-Θρίαμβος  5-0

Ολυμπιακός Λ.-Αλφειονίδα  4-0

Κυριακή 20/3

Πρόοδος-Απόλλων Ν.Φ.  2-1

Ρεπό: Αγ. Δημήτριος

Η βαθμολογία

(Σε 12 αγώνες)

Απόλλων Ν.Φ.  37-8  30

Πρόοδος  39-10  25

Ολυμπιακός Λ.  24-12   20

Αγ. Δημήτριος 13-27  12

Αγ. Γεώργιος  16-16  10

Θρίαμβος 9-33  6

Αλφειονίδα 5-37   0

*Εκκρεμεί ο αγώνας Αγ. Γεώργιος-Αλφειονίδα (διεκόπη με το σκορ στο 0-0 και θα συνεχιστεί στις 27/3).



Επόμενη αγωνιστική (03/4)

Ολυμπιακός Λ.-Αγ. Δημήτριος

Αλφειονίδα-Αγ. Γεώργιος

Απόλλων Ν.Φ.-Θρίαμβος

Ρεπό:Πρόοδος

2ος Όμιλος

Σάββατο 19/3

Αίολος-Κουτσοχέρα  1-0

Πήγασος-Αετός Αλπ.   6-2

Κυριακή 20/3

Κεραυνός Χ.-Ερμής  3-0

Ωλενειακός-Δόξα Ελ.  1-0

Η βαθμολογία

(Σε 12 αγώνες)

Πήγασος 43-9   28

Κεραυνός Χ.  25-4  26

Δόξα Ελ. 16-16  20

Ωλενειακός  23-24  16

Αετός Αλπ.  22-25  13

Α.Ο. Κουτσοχέρας 13-27   12

Ερμής 14-28   7

Αίολος  11-34  7

*Εκκρεμούν οι αγώνες Κεραυνός Χ.-Ωλενειακός (26/3), Αίολος-Κεραυνός Χ. (23/3) και Πήγασος-Ερμής (διεκόπη με το σκορ στο 1-1 και θα συνεχιστεί στις 27/3).

Επόμενη αγωνιστική (03/4)

Ερμής-Αίολος

Α.Ο. Κουτσοχέρας-Αετός Αλπ.

Δόξα Ελ.-Πήγασος

Ωλενειακός-Κεραυνός Χ.

3ος Όμιλος

Σάββατο 19/3

Κουρτέσι-Μυρσιναϊκός  5-1

Αετός Κ.-Ν. Ατρόμητος 0-3 α.α.

Κυριακή 20/3

Α.Ο. Κάστρου-Ίφιτος Κ.  4-1

Άρης Δ.-Αμαλιάδα 2008 (30/3)

Η βαθμολογία

(Σε 11 αγώνες)

Α.Ο. Κάστρου 31-11  28

Ν. Ατρόμητος 32-11  25

Κουρτέσι 35-18  22

Ίφιτος Κ.  14-21  13

Άρης Δήμητρας 15-17  12

Αμαλιάδα 2008  17-25  10

Μυρσιναϊκός 14-23  7

Αετός Κ.  — —

*Εκκρεμούν οι αγώνες Μυρσιναϊκός-Ίφιτος Κ. (30/3), Μυρσιναϊκός-Άρης Δ. (23/3), Αμαλιάδα 2008-Ν. Ατρόμητος (30/3) και Άρης Δ.-Αμαλιάδα 2008 (30/3).

**Ο Αετός Κέντρου απέσυρε την συμμετοχή του από το πρωτάθλημα.

Επόμενη αγωνιστική (26-27/3)

Μυρσιναϊκός-Α.Ο. Κάστρου

Κουρτέσι-Άρης Δ.

Ν. Ατρόμητος-Ίφιτος Κ.

Αμαλιάδα 2008-Αετός Κ.



Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Καιρός Πύργος