Τιτάν Πύργου: Χάλκινο ο Κολιτσόπουλος
στην Ουγγαρία

Ημερομηνία: 15-03-2022 | Συντάκτης:

Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε το Σάββατο στα 65 κιλά U17 ο Αρίωνας Κολιτσόπουλος στο διεθνές τουρνουά πάλης στο Dorog Ουγγαρίας, με την συμμετοχή δέκα χωρών και ομάδων από την Ουγγαρία.

Με δύο διαδοχικές νίκες επί ενός Πολωνού και ενός Ρουμάνου αθλητή με σκορ 9-0 έφτασε στον ημιτελικό, όπου εκεί συνάντησε τον περσινό πρωταθλητή Ευρώπης και ηττήθηκε στις λεπτομέρειες με παρατήρηση, 3-1, σε έναν πολύ καλό αγώνα. Στον μικρό τελικό νίκησε με 13-3 και κατέκτησε την 3η θέση στο τουρνουά.

Ο Κολιτσόπουλος παρέμεινε στην Βουδαπέστη για να συνεχίσει να προπονείται με την Εθνική Ομάδα Παίδων της Ουγγαρίας και Μολδαβίας. Ο Τιτάν Πύργου συγχαίρει τον Αρίωνα για την επιτυχία του και του εύχεται να φτάσει ακόμα ψηλότερα.