«Πυρ και μανία» στον Αίαντα με τον Κουλούρη!

Ημερομηνία: 20-02-2019 | Συντάκτης:

Η Ολυμπιάδα νίκησε 2-1 τον Αίαντα Γαστούνης στην παράταση, στο Γούμερο και πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου, αλλά ο Αίας είναι πυρ και μανία και για το πέναλτι με το οποίο έγινε το 1-1, αλλά πολύ περισσότερο για το ότι το παιχνίδι ξεκίνησε με 35 λεπτά καθυστέρηση λόγω καθυστέρησης προσέλευσης του γιατρού!

Μάλιστα, όπως υποστηρίζουν οι άνθρωποι του Αίαντα «ο διαιτητής Κούλης πήρε εντολή από τον πρόεδρο της ΕΠΣΗ Άρη Κουλούρη να μην κλείσει το φύλλο αγώνα, όπως προβλέπει ο κανονισμός, αλλά να περιμένουν το γιατρό». Μάλιστα, αυτό αναγράφεται και στο φ.α. από το διαιτητή Χρήστο Κούλη, ότι είχε επικοινωνία με τον Άρη Κουλούρη και αυτός του είπε να περιμένουν μέχρι τις 3.30μ.μ. το γιατρό, ο οποίος τελικά ήρθε εκείνη την ώρα.