Προοδευτική-Μακρίσια 4-3: Σπουδαία νίκη με ανατροπή

Ημερομηνία: 14-01-2019 | Συντάκτης:

Η άκρως βελτιωμένη Προοδευτική νίκησε 4-3 τον Α.Ο. Μακρισίων, ανατρέποντας το εις βάρος της σκορ. Ο Α.Ο.Μ. προηγήθηκε στο 44΄ με τον αρχισκόρερ του Άγγελο Μούτσο αλλά στις καθυστερήσεις του α΄ ημιχρόνου ο Μπουρλάκης έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Στις αρχές της επανάληψης και πάλι ο Μούτσος με ατομική προσπάθεια έκανε το 1-2, αλλά στη συνέχεια η «Προο» αντεπιτέθηκε. Στο 55΄ ο Ορλώφ ισοφάρισε και στο 67΄ ο Παντελής με δυνατό σουτ έδωσε για πρώτη φορά προβάδισμα στην ομάδα του (3-2). Στο 72΄ ο Χρήστος Νικολετάκης έγραψε το 4-2, για να μειώσει στο τελικό 4-3 ο νεοαποκτηθείς Κώστας Γαλάνης από πλευράς Α.Ο.Μ..

Προοδευτική: Σάμαρης, Πατσούρας, Κατσιμιτσίρης, Λιάκος, Ορλώφ, Ζ. Βαλογιάννης, Παντελής, Γ. Πέρδικας, (73΄Βαλογιάννης Α.), Κουρκουμέλης, Μπουρλάκης, Νικολετάκης (90΄ Φάμπιο).

Μακρίσια: Καρανικολός, Μπατζάκας, Μπαλαούρας, Διονυσόπουλος(69΄ Γαλάνης), Τσίτσος, Καρβουνιάρης, Μούτσος, Καβαθάς, Σταματελάτος, Πετρόπουλος, Ρουμελιώτης.