ΠΑΟ Βάρδας: Πρώτο εντός την Τετάρτη με Παναιγιάλειο- Χρ. Παρασκευόπουλος: «Σπαταλήσαμε το α΄ ημίχρονο με Παναχαϊκή»

Ημερομηνία: 02-11-2021 | Συντάκτης:

Ο ΠΑΟ Βάρδας ηττήθηκε από την πολύ δυνατή Παναχαϊκή στην Πάτρα με 3-1 την Κυριακή και τώρα έχει μπροστά του τον αυριανό εντός έδρας αγώνα με τον Παναιγιάλειο, όπου θέλει την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής. Ο τεχνικός του ΠΑΟΒ, Χρήστος Παρασκευόπουλος, δήλωσε για το ματς με την Παναχαϊκή πως η ομάδα του δεν μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και… το πλήρωσε: «Σπαταλήσαμε το πρώτο ημίχρονο, ειδικά την έναρξη του αγώνα. Στα πρώτα έξι λεπτά είχαμε δεχθεί ήδη δύο γκολ. Είχαμε επισημάνει εντωμεταξύ μέσα στα αποδυτήρια ότι πρέπει να μπούμε πάρα πολύ δυνατά έτσι ώστε να ανταπεξέλθουμε στην πίεση και την δημιουργία της Παναχαϊκής ειδικότερα στα πρώτα 10 λεπτά. Δεν καταφέραμε να το πετύχουμε αυτό, χαραμίσαμε ένα ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο με κάποιες αλλαγές και διορθωτικές κινήσεις, η ομάδα ισορρόπησε το παιχνίδι, δείξαμε καλύτερη εικόνα. Δεν δικαιούμαστε κάτι από αυτό το παιχνίδι. Η αλήθεια είναι αυτή, η Παναχαϊκή ήταν πολύ ανώτερη από μας, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο και έτσι ήρθε αυτό το αποτέλεσμα».

Πλέον, ο ΠΑΟΒ έχει επικεντρώσει την προσοχή του στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι του, την Τετάρτη κόντρα στον Παναιγιάλειο (ώρα 3μ.μ.), όπου με την συμπαράσταση των φιλάθλων του ευελπιστεί να πάρει το πρώτο τρίποντο της σεζόν και να ανεβεί βαθμολογικά. Σε αυτό το παιχνίδι δεν θα αγωνιστούν εκ νέου ο τραυματίας Μαυρόπουλος και ο Καφεντζής, που θα εκτίσει την δεύτερη και τελευταία αγωνιστική της τιμωρίας του, από την αποβολή στο Λουτρό.