Πανωλενειακός-Κρόνος 57-50: «Κάστρο» το Καράτουλα

Ημερομηνία: 13-02-2019 | Συντάκτης:

Ο Πανωλενειακός νίκησε το βράδυ της Δευτέρας και τον Κρόνο Πατρών στην πανίσχυρη έδρα του, το Κλειστό του Καράτουλα, με 57-50 και διατηρείται σταθερά στην 4η θέση της βαθμολογίας της Α2 ΕΣΚΑΗ. Ήταν η 8η νίκη σε 9 αγώνες στο Καράτουλα και η 10η συνολικά στο πρωτάθλημα σε 17 αγώνες.

Η ομάδα του Γιώργου Λεβεντούρη κέρδιζε με 10 πόντους στο ημίχρονο (31-21) με 8 πόντους  από τον Διαμαντόπουλο και 6 από τον Μπεκυρά, ο Κρόνος μείωσε στους 3 στο 30΄ (43-40), αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο με καλή άμυνα και κρίσιμα καλάθια από τους Διαμαντόπουλο, Παπαδόπουλο, ήρθε το ροζ φύλλο αγώνα με 7 πόντους διαφορά.  Μπεκυράς και Διαμαντόπουλος είχαν διψήφιο αριθμό πόντων, ενώ πολύ καλοί ήταν και οι Παπαδόπουλος, Δανίκας, χωρίς να υστερήσει κανείς.

Τα δεκάλεπτα: 20-13, 31-21, 43-40, 57-50.

Πανωλενειακός: Γιαννόπουλος 5 (1), Μιαούλης, Ρουμελιώτης 4, Μπούκλης 3(1), Διαμαντόπουλος 12, Μπεκυράς 12 (1), Βλάχος 5, Καραλής, Μπαχούρος, Δανίκας 8, Παπαδόπουλος 8.

Κρόνος: Ηλιόπουλος 3(1), Μάργελλος 6, Δραγάζης, Θεοδωρόπουλος 3, Στεφανίδης 14 (2), Τζιούβελης 5, Ζιαννίδης 3 (1), Τερζής 11(3), Φραγκούλης 5 (1).