Πανηλειακός-Ερμιονίδα 2-1: Έβγαλε αντίδραση και χειροκροτήθηκε!

Ημερομηνία: 02-05-2023 | Συντάκτης:

Με γκολ των Λούσκου, Π. Τσίγκρηλα κέρδισε με ανατροπή την Ερμιονίδα

Ο Πανηλειακός νίκησε 2-1 με ανατροπή την Ερμιονίδα την Κυριακή στο Στάδιο Πύργου, κατά την τελευταία αγωνιστική στον 4ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής και χειροκροτήθηκε από 200 περίπου φιλάθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο. Ο απολογισμός των ερυθρόλευκων στον 4ο όμιλο είναι 26 βαθμοί (7 νίκες, 5 ισοπαλίες, 14 ήττες) και τέρματα 20-50 και επιστρέφουν στην Α1 Ηλείας.

Η ομάδα του Ανδρέα Τρυφωνόπουλου μπορεί να έμεινε νωρίς πίσω στο σκορ (στο 14΄ με γκολ του Άντουνιτς), αλλά έβγαλε αντίδραση στο β΄ ημίχρονο, είχε δοκάρι και δύο γκολ από τους Λούσκο, Π. Τσίγκρηλα, αλλά και χαμένο πέναλτι με τον Ντοματά. Στο τελευταίο δεκάλεπτο αγωνίστηκαν και οι νεαροί Θεοδωρακόπουλος, Λαμπρόπουλος από τις ακαδημίες, οι οποίοι πήραν χρόνο συμμετοχής σε άλλο ένα ματς.

Το φιλμ του αγώνα

12′: Κεφαλιά του Π. Τσίγκρηλα άουτ.

14′: Σουτ του Ιβάνοφ ασταθής απόκρουση του Πάνου και από κοντά ο Άντουνιτς έκανε το 0-1.

16′: Από κοντά ο Άντουνιτς, πλασέ άουτ.

17′: Σουτ του Άντουνιτς μπλόκαρε ο Πάνου.

38′: Σουτ εντός περιοχής από τον Ντοματά άουτ.

45′: Σέντρα Γαλανόπουλου, κεφαλιά Π. Τσίγκρηλα άουτ.

47′: Γύρισμα Ντοματά στον Λούσκο, πλασέ και 1-1.

55′: Πλάσε του Φουρνάρου από πάσα Φερεκίδη, άουτ.

57′: Σουτ του Ντοματά από το ύψος της περιοχής στο δοκάρι.

67′: Ο Π. Τσίγκρηλας σούταρε δυνατά μέσα από την περιοχή και 2-1.

80′: Σουτ Π. Τσίγκρηλα από καλή θέση, άουτ.

82′: Πέναλτι σε ανατροπή του Λούσκου. Το εκτέλεσε ο Ντοματάς πάνω στον Μαμουτάι.

Πανηλειακός: Πάνου, Γαλανόπουλος, Διαμαντόπουλος, Ψύχας, Ζάχι, Δ. Τσίγκρηλας, Π. Τσίγκρηλας (90′ Λαμπρόπουλος), Λούσκος, Ντοματάς, Πρέντι, Αράπι (85′ Θεοδωρακόπουλος).

Ερμιονίδα: Μαμουτάι, Κουζής (83′ Κοτσοβός), Τζιέρης, Βιρβίλης, Νικολόπουλος (46′ Ι. Κάλα), Φερεκίδης (75′ Λαντίκας), Τσόφλιος, Άντουνιτς (69′ Μαστοράκης), Ιβάνοφ, Φουρνάρος, Στεργίου (75′ Κοντός).