Πάλη: Πρωταθλητής Ελλάδας στους Παμπαίδες ο Τιτάν Πύργου

Ημερομηνία: 10-10-2021 | Συντάκτης:

Ο Τιτάν Πύργου κατέκτησε το Πανελλήνιο πρωτάθλημα πάλης στην κατηγορία των Παμπαίδων (U15), στο στυλ της ελληνορωμαϊκής, με 61συνολικα βαθμούς.

Οι δέκα αθλητές του συλλόγου που αγωνίστηκαν στην ελληνορωμαϊκή πάλη κατέκτησαν 3 χρυσά μετάλλια, 1 ασημένιο και 2 χάλκινα και ανέδειξαν τον Τιτάνα πρωταθλητή Ελλάδας.

Αναλυτικά τα μετάλλια του πυργιώτικου συλλόγου ήταν τα εξής:

• Χρυσό μετάλλιο κατέκτησε στα 41 κιλά ο Βασίλης Τσαρουχάς, στα 62 κιλά ο Αρίωνας Κολιτσόπουλος και στα 68 κιλά ο Αδαμάντιος Παπαδάτος.
  • Ασημένιο στα 41 κιλά πήρε ο Ερμής Κολιτσοπουλος.
  • Χάλκινο στα 68 κιλά πήρε ο Παναγιώτης Στασινόπουλος και στα 85 κιλά ο Δημήτρης Ντοχας.

Τέλος, ο Αλέξης Κρανίτης, ο Χρήστος Κάββουρας, ο Σπυρίδων Ανδρέας και ο Διονύσης Παπαδόπουλος αγωνίστηκαν για πρώτη φορά σε Πανελλήνιο πρωτάθλημα με σθένος χωρίς όμως να κατακτήσουν μετάλλιο.

Ο Τιτάν Πύργου συγχαίρει όλους τους αθλητές για την προσπάθειά τους.